Deweloperzy Informacje Przemysłowe

Hale produkcyjne dla firm

industry-970146_640Czy przedsiębiorca powinien zdecydować się na budowę stalowej hali produkcyjnej? Jakie są zalety takiej konstrukcji? Na czym polega budowa według technologii REMCO?

Obecnie budownictwo przemysłowe zostało całkowicie zdominowane przez hale stalowe. I nie ma w tym nic dziwnego ze względu na znakomitą wytrzymałość stali, duże rozpiętości konstrukcyjne i funkcjonalność oraz wiele innych zalet, o których poniżej.

Dlaczego warto zdecydować się na stalową halę produkcyjną?

Wielu właścicieli firm stojąc przed wyborem rodzaju hali produkcyjnej, zastanawia się czy lepiej wybudować halę stalową, żelbetową czy murowaną. Specjaliści w dziedzinie budownictwa przemysłowego radzą wybór hali stalowej. Dlaczego? Powodów jest kilka. Po pierwsze, wybudowanie hali stalowej jest tańsze. Po drugie, halę stalową buduje się o wiele szybciej niż murowaną i żelbetową (podstawowa konstrukcja może być gotowa już w 30 dni). Po trzecie, jej konstrukcja jest lekka i wytrzymała. Poza tym umożliwia uzyskanie dużej rozpiętości konstrukcji obiektu bez dodatkowych podpór. Po czwarte, hale stalowe projektowane są w sposób, który daje możliwość indywidualnego dopasowania do potrzeb klienta. Swoboda w zakresie projektu jest bardzo duża. Po piąte, są łatwe w eksploatacji, co daje oszczędności. Wielką zaletą jest także to, że w razie potrzeby konstrukcję stalową można rozebrać i przenieść w inne miejsce. Kolejny plus to optymalna technologia budowy, dzięki której błędy techniczne i wykonawcze zredukowane są do minimum. Z kolei z ekologicznego punktu widzenia budowa hali stalowej to ograniczenie odpadów budowlanych.

To wszystko powoduje, że coraz więcej polskich firm decyduje się na wykorzystanie stalowych hal produkcyjnych w swojej działalności gospodarczej.

Konstrukcja stalowej hali produkcyjnej

Konstrukcja nośna hal uwzględnia ekonomiczne zużycie stali i pozwala na uzyskanie dużych rozpiętości obiektu bez konieczności stosowania podpór wewnętrznych. Zasadnicza obudowa hali wykonywana jest z blachy trapezowej. Blachy dachowe są zabezpieczone antykorozyjnie, tj. pokryte obustronnie stopem cynku i aluminium. Blachy ścienne są obustronnie ocynkowane i powlekane farbą poliestrową. Obudowa może być dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta. Izolacje dachowe i ścienne wykonane są z wełny mineralnej zabezpieczonej od wewnętrznej strony obiektu warstwą paroizolacji. Ma ona doskonałe właściwości akustyczne i cieplne oraz umożliwia szybki montaż obudowy. Dodatkowo można zamontować naświetla dachowe.

Hale produkcyjne o lekkiej stalowej konstrukcji wykonywane są z materiałów najwyższej jakości oraz z dbałością o estetyczny wygląd końcowy.

Sprawdzona technologia REMCO

Do budowy hal stalowych wykorzystywana jest niezawodna technologia REMCO, dzięki której standardową konstrukcję hali można wybudować w zaledwie 30 dni. System ten wyróżnia się lekką konstrukcją (kilkanaście kg/m2) i dużymi rozpiętościami obiektów bez stosowania słupów wewnętrznych (do 80 m).

Zasadnicza konstrukcja nośna jest wykonana z blachownicowych ram stalowych, które składają się ze słupów i rygli o sztywnościach dobranych do naprężeń w danym miejscu konstrukcji. Zastosowanie tego systemu sprawia, że hale cechują się dużą wytrzymałością. Sztywność przestrzenna uzyskiwana jest przez zastosowanie stężeń typu „X” z prętów usytuowanych w dachu oraz ścianach podłużnych i szczytowych. Płatwie dachowe i rygle ścienne w postaci kształtowników giętych na zimno i wykonanych ze stali o wysokiej wytrzymałości. Podczas montażu elementy konstrukcji są łączone tylko za pomocą śrub.

Budowane w tym systemie hale mogą mieć dachy jedno- i dwuspadowe, mogą być jedno- i wielonawowe, ocieplone i nieocieplone. Istnieje także możliwość wykonania antresoli w celu wykorzystania części wewnętrznej hali jako dwukondygnacyjnej przestrzeni biurowej. Ponadto konstrukcja może zostać dostosowana do pracy suwnic i wciągarek.

Firma Ocmer Sp. z o.o. jest jedynym w Polsce wykonawcą budującym w systemie REMCO.

Przykładowe realizacje

Listę wszystkich wykonanych inwestycji można znaleźć na stronie firmy. Przykładowe inwestycje to:

  • hala produkcyjno-magazynowa wykonana dla firmy AQUILA RADOMSKO Sp. z o.o.
  • hala produkcyjna wykonana dla firmy ALIPLAST Sp. z o.o.
  • hala produkcyjna wykonana dla firmy RPC Superfos Poland Sp. z o.o.
  • hala produkcyjno-magazynowa wykonana dla firmy KERM PLUS Sp. z o.o. S.K.A.
  • hala produkcyjna wykonana dla firmy BREVE TUFVASSONS Sp. z o.o.

 

Firma Ocmer zajmuje się projektowaniem i budową stalowych hal produkcyjnych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku budowlanym świadczy usługi na najwyższym poziomie. Oferuje kompleksowe usługi w zakresie projektowania i generalnego wykonawstwa. Należy do holenderskiej Grupy Janssen de Jong, będąc siostrzaną spółką firmy Remco – jednego z wiodących w Europie producentów lekkich hal stalowych.

Oferta firmy dostępna jest na stronie: http://www.ocmer.com.pl/hale/hale-produkcyjne

Dodaj komentarz