Materiały Polecane Remonty

Wystrój wnętrz

zabudowaniplAranżacja, stylizacja, wystrój – to pojęcia używane w kontekście przestrzeni mieszkalnych, biurowych czy użyteczności publicznej. Oznaczają wszystko to, co decyduje o charakterze, klimacie i stylu danego pomieszczenia, czy grupy pomieszczeń. Chodzi o kolorystykę, dobór materiałów wykończeniowych, tkanin, mebli i oświetlenia.

Jeśli planujemy odnawianie mieszkania lub domu, chcemy urządzić nowe biuro albo mamy lokal do wynajęcia, który potrzebuje liftingu, warto zwrócić się o radę do architekta wnętrz.

W ofercie wielu pracowni wnętrzarskich, oprócz kompleksowych projektów od stanu surowego do wykończenia „pod klucz” znajdziemy również pomoc w aranżacji, lub re-aranżacji wybranego pomieszczenia czy pomieszczeń.

Architekci wnętrz z warszawskiej pracowni Projekt MIMO realizują zlecenia na wystrój wnętrz w całej Polsce. Usługa ta różni się od projektu wnętrza mniejszym zakresem prac. Zazwyczaj nie wymaga też nadzorów autorskich. Nie ma tu mowy o zmianach w układzie ścian lub ingerencji w instalacje (na przykład elektryczną, teletechniczną czy wodno – kanalizacyjną). Można natomiast zdecydować się wspólnie z projektantem na niewielkie zmiany w układzie funkcjonalnym wnętrza. Ewentualnie, tylko na nowe kolory, materiały oraz meble, lampy i dodatki.

Coraz popularniejsza staję się też usługa znana jako home staging. To przygotowanie mieszkania, czy domu do wynajmu lub sprzedaży tak, aby prezentowały się jak najlepiej, przyspieszając tym samym finalizację transakcji oraz zwiększając uzyskany zysk.

Tu również chodzi głównie o wystrój wnętrz. Czasem na ogłoszenie o sprzedaży, czy wynajmie zgłasza się wielu zainteresowanych, zachęconych ceną. Jednak jeśli przez dłuższy czas nikt nie decyduje się kupić, czy wynająć naszej nieruchomości, można podejrzewać, że zniechęca ich ona sama. Może prezentuje się nieefektownie? Ponuro? Jest zaniedbana?

Często niewielkie nawet zmiany, wprowadzone przez profesjonalistę i zrealizowane niedużym kosztem, mogą zwiększyć atrakcyjność lokalu, a za tym również cenę sprzedaży lub wynajmu.

Jednak zdarza się i tak, że gruntowny remont jest koniecznością. Sama zmiana wystroju wnętrz to za mało, re-aranżacja nie wystarczy.

Wtedy tym bardziej należy rozważyć skorzystanie z pomocy sprawdzonego architekta wnętrz, który przeanalizuje nasz styl życia, potrzeby, możliwości i ograniczenia związane z lokalem, i naszym budżetem na remont. Biorąc to wszystko pod uwagę zaproponuje najlepsze rozwiązania funkcjonalne i trafnie dobierze styl naszej przyszłej przestrzeni.

Doświadczony profesjonalista sprawi, że nawet największe zmiany i przebudowy nie będą nam straszne. Jeśli nasz remont będzie obejmował przebudowę, która wymaga zgłoszenia w urzędzie lub wręcz uzyskania pozwolenia na budowę, projektant przygotuje odpowiednie dokumenty, współpracując w razie konieczności z uprawnionymi architektami czy konstruktorami. Projektant zdejmie z nas ciężar i odpowiedzialność związaną z obliczaniem, i zamawianiem niezbędnych materiałów, dopilnuje ekipy i tempa realizacji planu prac rozbiórkowych (jeśli takowe będą konieczne), budowlanych, instalacyjnych i wreszcie wykończeniowych. Skoordynuje działania różnych wykonawców i dostawy zamówień. Na bieżąco będzie rozwiązywał pojawiające się zwykle, w trakcie każdego remontu, problemy.

Im bardziej skomplikowany remont, tym większą korzyść odniesiemy z inwestycji, jaką jest zatrudnienie architekta wnętrz. Jednak nawet przy pozornie banalnych przeróbkach, również warto zwrócić się do specjalisty, aby skorzystać z jego obiektywnego i fachowego spojrzenia, oraz świeżych pomysłów.

Dodaj komentarz