5 sposobów na suchą zabudowę wnętrz w mieszkaniu

Płyty kartonowo-gipsowe to lekkie, nowoczesne technologie coraz częściej wykorzystywane do wykończenia wnętrz. Zwykle ich funkcja ogranicza się do wyrównywania ścian i sufitów lub do dzielenia pomieszczeń. Płyty sucha zabudowa wnętrz może mieć jednak także inne, bardziej fantazyjne zastosowanie. Poznajcie 5 rewelacyjnych pomysłów na wykorzystanie płyt kartonowo-gipsowych.

Dowolne kształtowanie przestrzeni mieszkalnej 

Sucha zabudowa wnętrz Częstochowa pozwala na szybkie, łatwe i czyste kreowanie przestrzeni w naszym domu czy mieszkaniu. Do największych zalet suchej zabudowy zalicza się lekką konstrukcję, łatwość montażu oraz wysokie parametry termoizolacyjne, ognichronne i akustyczne. Dzięki temu systemowi wykonać możemy przede wszystkim ściany działowe, sufity podwieszane, suche podłogi, zabudowy poddaszy, zabudowy pionów instalacyjnych i kanałów kablowych, a nawet elewacje budynków. Istnieje jednak wiele możliwości na kreatywne wykorzystanie płyt katonowo-gipsowych w pomieszczeniach mieszkalnych czy biurowych. 

5 pomysłów na suchą zabudowę wnętrz

  1. Nietuzinkowa meblościanka. Ogromne i masywne meblościanki dawno wyszły już z mody. Era minimalizmu wkradła się także w trendy wnętrzarskie. Co jednak, gdy potrzebujemy dużo miejsca na przechowywanie rzeczy? Samodzielnie zaprojektowana i wykonana z kartonowo-gipsowych płyt meblościanka to idealne rozwiązanie. Możemy dostosować ja do indywidualnych potrzeb czy nadać wymarzony kolor. W tym przypadku nie ma ograniczeń. 
  2. Garderoba. Niewykorzystana przestrzeń w sypialni? Wnęka w pokoju dziennym, na którą nie ma pomysłu? Możesz urządzić w niej garderobę! Sucha zabudowa wnętrz sprawdzi się również w tym przypadku. 
  3. Półki. Półki z płyt kartonowo-gipsowych zamontowane na stałe do ściany to świetny sposób na nadanie wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Mogą mieć różnorodne kształty, długości i szerokości. Wszystko dostosowane do Twoich potrzeb! 
  4. Praktyczne wnęki. Nudzą Cię zwykłe półki i regały z płyty meblowej? Zaaranżuj ścianę wnękami o różnych wielkościach. Dzięki temu wnętrze nabierze niecodziennego wyglądu, a wnęki to świetny sposób na stworzenie miejsca dla dekoracji czy książek. 
  5. Lewitujące ściany. Aby uzyskać efekt lewitujących ścian, wystarczy zamontować pod płytami paski LED. Podświetlona podłoga sprawia wrażenie, że ściany unoszą się w powietrzu! 

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz na stronie: https://termobud.com.pl/

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *