7 najczęstszych błędów popełnianych podczas ocieplania domu

man-3107306_1280

Zanim zdecydujemy się na docieplenie domu, warto zobaczyć jakich błędów unikać, by koszty poniesione na termoizolację były mniejsze, a energia zużyta na dogrzewanie mieszkania zimą, jak najmniejsza. Dzisiaj poznasz 7 najczęściej popełnianych błędów podczas zabezpieczania domu przed mrozem.

Błędy popełniane przez fachowców – na co zwrócić uwagę?

Jeśli zdecydujemy się wynająć fachowców do ocieplenia naszego domu, warto dokładnie sprawdzić, jakie mają opinie w internecie. Poza tym, profesjonalistów poznamy po projekcie. Jeżeli takowego nie posiadają, nie dopuszczajmy ich do termoizolacji naszego budynku. Dlaczego? Bez projektu, koszty ocieplenia mogą się wahać, a firma może nas oszukać przez co będziemy stratni, a docieplenie nie zostanie wykonane fachowo.

Warto również pilnować, czy przedsiębiorstwo zatrudnione przez nas ma odpowiednie narzędzia do docieplenia. Bez nich cała termoizolacja może pójść na marne, a my stracimy tylko nerwy i gotówkę.

Czego unikać przy docieplaniu budynku? – 7 rzeczy

  1. Nie pozostawiaj fachowców bez nadzoru, sprawdź, czy inne części mieszkania zostały odpowiednio zabezpieczone.
  2. Dokładnie wypytaj o rodzaj materiałów użytych do przygotowania podłoża pod ocieplenie.
  3. Kolejność wykonywania prac to klucz do sukcesu w termoizolacji domu, co z kolei jest niemożliwe bez projektu. Dobrzy fachowcy muszą takowy posiadać, by dobrze wykonać zlecone zadania.
  4. Zwróć uwagę, czy po zakończeniu pracy firma zabezpiecza materiały i wrażliwe części docieplenia przed deszczem i negatywnymi warunkami atmosferycznymi.
  5. Dopilnuj, by zabezpieczono styropian przed atakami ptaków i gryzoni, specjalną siatką.
  6. Przyklejony styropian musi być osłonięty przed słońcem.
  7. Przed wykonaniem kolejnych etapów prac, należy zachować przerwy techniczne. Bez tego cały proces pójdzie na marne, z uwagi na to, iż kleje i inne materiały potrzebują odpowiednich odstępów czasowych, by wyschnąć.

Pamiętaj że profesjonalne docieplenia budynków Częstochowa to najlepsza firma do wykonania termoizolacji w Twoim domu. Poza tym perfekcyjnie i fachowo zrobiona termoizolacja Częstochowa https://termobud.com.pl/ to klucz do niskich kosztów ogrzewania mieszkania w zimę i tym samym podniesienia wartości całego budynku.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *