Akcesoria kominkowe, które ułatwią Ci korzystanie z kominka

Akcesoria kominkowe pomagają wygodniej korzystać z własnego kominka. Dzięki nim ułatwisz sobie pracę, a korzystanie z kominka będzie wyłącznie przyjemnością.

Kominek to jeden z najprzyjemniejszych i najbardziej atrakcyjnych wizualnie elementów domu. Dodaje mnóstwo ciepła każdemu pomieszczeniu pod względem wyglądu, a poza tym zwiększa temperaturę w pomieszczeniu, kiedy za oknem chłód. Dowiedz się, jakie akcesoria do kominka dobrać.

Jakich akcesoriów kominkowych potrzebujesz?

Sam kominek to nie wszystko. Każdy, kto posiada takie udogodnienie w swoim domu, musi pamiętać, że wiążą się z tym także pewne dodatkowe obowiązki. Kominek trzeba posprzątać i zadbać o to, aby popiół nie wysypywał się na podłogę wokół. Dym z kominka sprawia, że ściany w pomieszczeniu nieco pociemnieją, zatem trzeba będzie je co jakiś czas odświeżać, malując.

Posiadanie kominka wiąże się z koniecznością dbałości o jego stan techniczny. Aby móc robić to bez utrudnień, potrzebujesz specjalnych akcesoriów kominkowych. Dzięki nim będziesz w stanie utrzymać czystość i w pełni cieszyć się plusami, jakie niesie ze sobą posiadanie tego elementu wyposażenia mieszkania.

akcesoria kominkowe - zestaw kominkowy

Jakich zatem akcesoriów kominkowych potrzebujesz?

Na pierwszy plan wysuwa się segregowanie poszczególnych elementów kominkowych. Dzięki niemu połapiesz się w tym, co masz. Łatwiej jest korzystać z poszczególnych rzeczy, kiedy zawsze znajdują się one na swoim miejscu. A zatem stojaki na drewno to podstawa podstaw. Mogą to być kosze wiklinowe lub pojemniki ze stali nierdzewnej. Wybierz tak, by dopasować się do stylistyki wnętrza, w której kominek się znajduje. Czasami kominki są wyposażone w specjalną półkę do składowania drewna – możesz wykorzystać ją bezpośrednio lub na niej postawić kosz z drewnem.

Przyda się również pojemnik na popiół, żeby można było szybko pozbywać się go z wnętrza salonu.

A jak to drewno rozpalić, żeby się nie pobrudzić – zwłaszcza kiedy masz sporo gości i nie planujesz prezentować się przed nimi ubrudzony sadzą? Do tego celu stworzono specjalne zapalniczki z wydłużoną końcówką.

A jak to drewno rozpalić, żeby się nie pobrudzić – zwłaszcza kiedy masz sporo gości i nie planujesz prezentować się przed nimi ubrudzony sadzą? Do tego celu stworzono specjalne zapalniczki z wydłużoną końcówką.

akcesoria kominkowe - odkurzacz do popiołu

Porządek przy kominku – specjalne akcesoria kominkowe

Kominek to dość… brudna sprawa. Dlatego nie da się go czyścić lub dokładać do niego opał samymi rękami. Przydadzą się pewne dodatkowe rzeczy, które usprawnią jego działanie. Czego zatem potrzebujesz? Pogrzebacza, szczypców i chwytaka – to wszystko, by dobrze rozłożyć drewno w palenisku. Przyda się także szufelka do sprzątania popiołu.

A skoro już jesteśmy przy popiele. Na rynku dostępne są różnego rodzaju odkurzacze kominkowe, które pozwalają łatwiej i szybciej usuwać popiół z wnętrza. Specjalne urządzenie jest dostosowane do usuwania wszystkich zabrudzeń. Nie można użyć zwykłego odkurzacza, ponieważ nie jest on dostosowany do tego celu i po prostu może się zepsuć.

Nic nie zastąpi nastrojowych chwil, które można spędzić przed kominkiem – czy to samodzielnie, czy z drugą połówką, czy w gronie rodziny. Urozmaica on przestrzeń, dając jednocześnie dodatkowe ogrzewanie, które sprawdzi się zwłaszcza w chłodne dni.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *