Polecane Teren

Basen wpisany w otoczenie.

bbasen
Basen zazwyczaj kojarzy się nam z betonowym pudełkiem wyłożonym glazurą. Ten stereotyp od pewnego czasu przełamują zaawansowane baseny Biodesignpools. Wyjątkowość tej włoskiej technologii sprawia, że baseny mogą imitować egzotyczne plaże czy alpejskie jeziora. Tego typu akweny powstały już w kilku miejscach w Polsce. W najbliższym czasie dołączy do nich kolejny – największy w kraju.

Nowopowstający basen będzie zlokalizowany przy budującym się od 3 lat hotelu i restauracji w miejscowości Osiek k. Oświęcimia. Jak informuje Marek Ignatowicz z firmy Garden, dystrybutor tej technologii w kraju, basen w Osieku będzie się składał z dwóch kąpielisk. – Będzie to brodzik o powierzchni 120 m2 oraz znacznie od niego większy – basen główny o powierzchni 1350 m2.

Wokół basenów zostanie zbudowana strukturalna plaża, która powstanie bezpośrednio na gruncie, bez betonowego podłoża o grubości 4 cm. Zostanie wykończona piaskiem kwarcowym połączonym specjalną żywicą – tak jak wewnątrz kąpieliska. Dodatkowo, całoś uatrakcyjnią rozrzucone płatki masy perłowej, umieszczone na żywicznej powierzchni kwarcu, dzięki czemu zostanie uzyskany efekt mieniącej się powierzchni.

W kompleksie basenowym zostaną również zamontowane systemy masażu terapeutycznego Biodesign- pęcherzyki powietrza pomieszane z wodą delikatnie masują ciało osób przebywających w wodzie.

– Obiekt mieści się w urokliwej wiosce, nad pięknym zalewem, otoczonym starymi drzewami. – mówi Beata Klęczar, inwestor. – Nie mieliśmy wątpliwości, że całość musi się harmonijnie komponować z tym miejscem. Uznaliśmy, że obiekt nie może ingerować w przyrodę i otaczający go krajobraz.

To właśnie główna cecha basenów technologii Biodesignepools. Już na etapie projektu basenu było wiadomo, że nie może to być zwykły betonowy zbiornik wodny, jakie możemy spotkać na przykład przy szkołach czy większości aquaparków.

– Baseny wykonane przy użyciu takich metod nie są już czymś szczególnym – informuje Beata Klęczar. – Dlatego właściwie nie braliśmy pod uwagę powszechnie stosowanych technologii, szukając czegoś wyjątkowego.

Biodesignepools to technologia basenów wpisanych w naturalne otoczenie. Wszystko zaczyna się już na etapie budowy.

– Obiekty są budowane w specjalnym, opatentowanym systemie strukturalnym na który składa się żywiczne, kwarcowe wykończenie wraz z osprzętem hydraulicznym. Każdy z basenów posiada 10-letnią gwarancję – zapewnia Marek Ignatowicz z białostockiej firmy Garden.

Specjalnie wymodelowany wykop jest wykładany wodoodporną, elastyczną i trwałą warstwą. Następnie z wielką dokładnością ręcznie umieszczany jest naturalny granulat z kamienia i wykończenie żywiczne, które zawiera system konstrukcyjny z wytrzymałej siatki. Dzięki takiej technologii ruchy tektoniczne ziemi nie wpływają na uszkodzenia hydroizolacji, jakie często występują w tradycyjnych żelbetonowych basenach.

Dodaj komentarz