Materiały

Beton architektoniczny 3D – idealny do eleganckich restauracji

Zastosowanie betonu architektonicznego 3D jest nie tylko stylowym, ale też praktycznym rozwiązaniem. Materiał ten posiada wiele zalet, a jedną z nich są niezwykle szerokie możliwości jego wykorzystania. Płyty betonowe pokrywać mogą ściany w wielu pomieszczeniach domowych i nie tylko. Zjawiskowo wyglądający beton architektoniczny 3D coraz częściej montowany jest także w eleganckich knajpach, takich jak restauracje. Dlaczego jest to idealne połączenie?

Płyty betonowe są materiałem, który pełni wiele funkcji. To świetna metoda dekoracji wnętrz, która zapewnia przy tym dodatkową ochronę wielu powierzchni. Beton architektoniczny 3D jest gwarancją unikatowości i niezwykle oryginalnego stylu. Nic więc dziwnego, że wybiera go coraz większa liczba restauratorów.

Specyfika restauracji a wytrzymałość płyt betonowych

Restauracje charakteryzują się tym, że znajduje się w nich dużo ludzi, panuje spory ruch. Na zniszczenia narażone są więc posadzki, choć nie tylko one muszą być przystosowane do ciężkich warunków. Różnego rodzaju blaty czy stoliki mają nieustanny kontakt z rozgrzanymi talerzami lub ostrymi sztućcami. Do tego dochodzi również zagrożenie spowodowane możliwością zabrudzeń. W miejscach, gdzie serwowane jest jedzenie dochodzi do różnych nieoczekiwanych sytuacji, takich jak chociażby stłuczenie talerza z potrawą. Warto więc obudować wnętrze wytrzymałym materiałem, takim jak płyty betonowe. Regularne czyszczenie i impregnacja pozwala na długo zachować ich naturalny wygląd. Poza tym, są one odporne m.in. na wilgoć, wysokie temperatury i ścieranie się. Pokrywać można nimi podłogi, ściany, blaty czy kominki. W takich miejscach, jak restauracje jest to naprawdę praktyczne rozwiązanie.

Beton architektoniczny 3D nada restauracji oryginalnego charakteru

Kolejnym aspektem, który sprawia, że beton architektoniczny 3D to idealny materiał do restauracji, jest jego wygląd. W przypadku takich miejsc ważne jest nie tylko jedzenie, ale też panujący klimat i wystrój. Powstały przez zastosowanie płyt betonowych efekt 3D sprawia, że lokal zyskuje głębię, wydaje się być znacznie większy. Sam wzór potrafi nadać wnętrzu odrobinę nowoczesności. Co istotne, istnieje wiele różnorodnych wariantów do wyboru. Każdy właściciel może więc samemu zadecydować, czy woli postawić na subtelne kształty, czy może nieco odważniejsze wzory. Do wystroju restauracji dopasować można również kolorystykę płyt.

Czy opłaca się postawić na beton architektoniczny 3D w restauracji?

Koszt jednej płytki dekoracyjnej wynosi zwykle kilkaset złotych (ponad 300 zł). Wszystko zależy jednak od jej rodzaju. Sam montaż płyt betonowych jest dość prosty i szybki. Nie wiąże się z wieloma wydatkami, ponieważ do jego wykonania wystarczy jedynie klej montażowy. Należy pamiętać, że beton architektoniczny 3D to niezwykle wytrzymałe rozwiązanie, które posłużyć może przez bardzo długi czas, a w szczególnych sytuacjach wymienić można pojedynczą płytkę. W ostatecznym rozrachunku wydaje się to być dość opłacalną inwestycją do restauracji.