Beton towarowy ‒ na co zwracać uwagę przy jego zakupie?

Beton to najstarszy znany materiał budowlany stosowany do budowy przeróżnych obiektów. Był doskonale znany starożytnym Rzymianom, jednak na przestrzeni tysiącleci jego receptura znacznie wyewoluowała. Dzięki dużemu postępowi, struktury betonu towarowego są obecnie o wiele bardziej nowoczesne i trwałe. Sprawdź, co warto wiedzieć o betonie towarowym przed jego zakupem.

Czym jest beton towarowy?

Beton stanowi mieszankę spoiwa hydraulicznego, kruszywa oraz wody. Spoiwem jest zwykle cement lub cement z dodatkami mineralnymi. Dzięki połączeniu z wodą tworzy zaczyn, który następnie twardnieje i na skutek działania chemiczno-fizycznych reakcji powoduje wiązanie mieszanki. Ponadto dzięki wodzie beton uzyskuje odpowiednią konsystencję.

Beton towarowy jest produkowany na węzłach betoniarskich i następnie dostarczany na budowę w specjalnych betonowozach. Jego nazwa ma odróżniać go od betonu, który wyrabiany jest w betoniarkach bezpośrednio na miejscu budowy. Warto pamiętać, że wyrabianie betonu we własnym zakresie niesie ryzyko, które może wiązać się z nieodpowiednimi parametrami wyrobionego betonu. Pamiętajmy, że beton w budownictwie pełni niezwykle istotną rolę, ponieważ to właśnie z niego wykonuje się elementy nośne konstrukcji jak fundamenty, ściany czy stropy, dlatego tak ważne jest, aby był on na jak najwyższym poziomie. Aby mieć pewność, że nasz beton będzie jak najlepszej jakości, warto zamówić go u renomowanego producenta, który może potwierdzić swoje kompetencje poprzez odpowiednie certyfikaty. 

Beton towarowy ‒ zastosowanie

Beton towarowy jest powszechnie stosowany w budownictwie. Przede wszystkim używa się go do wytwarzania elementów konstrukcyjnych jak domy, mieszkania czy drogi. Beton towarowy charakteryzuje się doskonałą wytrzymałością, dlatego też z powodzeniem jest wykorzystywany jako budulec elementów nośnych, a więc wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża wytrzymałość i trwałość budynków.

Po więcej informacji oraz pełną ofertę zapraszamy na stronę: http://wlodar.com.pl/.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *