Materiały Polecane

Blacha trapezowa – co to jest i do czego można ją wykorzystać?

roof-79171_640

Blacha trapezowa to jeden z lepszych gatunków materiału do montażu na ścianach lub dachach, ponieważ dzięki swoim właściwościom jest trwała, a jej cena stosunkowo niska. To sprawia, że coraz więcej osób inwestujących w budowy chętnie wykorzystuje ją jako podstawę dachów. Praktycznie na każdym polskim budynku znajdziemy blachę trapezową. W tym artykule dokładnie przedstawimy właściwości oraz zastosowanie blachy trapezowej, ale także podpowiemy, jak można ją wykorzystać.

Gatunki blach trapezowych i różnice między nimi

Blachy trapezowe dzielą się na dwa rodzaje: osłonowe oraz konstrukcyjne. Ta pierwsza, jak sama nazwa wskazuje, pełni funkcję osłonową lub jest wykorzystywana jako podstawa do dalszych konstrukcji. Na przykład możemy jej użyć w celu izolacji, w przegrodach zimnych hal albo jako okładzinę zewnętrzną.

Jeżeli chodzi o blachę trapezową, ale konstrukcyjną, mam ona za zadanie być elementem całego układu dachowego. Od strony zewnętrznej należy ją osłonić specjalistyczną powłoką o grubości 15 mikrometrów. Od zewnątrz jest zabezpieczona warstwą gruntującą.

Jaką blachę trapezową wybrać, by nie rdzewiała?

Każda blacha trapezowa dostępna w sklepach jest odpowiednio zabezpieczona przed korozją. Pokrywają ją warstwy powłok, mające za zadanie izolować materiał od szkodliwego działania czynników zewnętrznych. Jeśli jednak obawiamy się, że to za mało, warto zainwestować w blachę trapezową, która posiada część chroniącą z poliestru.

Inny rodzaj zabezpieczenia tego materiału przed rdzewieniem to stop aluminium. Fachowa nazwa blachy posiadającej takie zabezpieczanie to blacha trapezowa aluminiowa. Czym wyróżnia się na tle pozostałych? Tego typu blachy montuje się w lokalach pełniących funkcję magazynów lub hal produkcyjnych. Na zwykłe potrzeby, czyli do budowy domu, na pewno wystarczy zakupienie blachy trapezowej poliestrowej.

Jeżeli potrzebna ci jest profesjonalna blacha trapezowa http://glinmet.pl, koniecznie zajrzyj na tę stronę internetową. Znajdziesz tam duży wybór tych materiałów w doskonałej jakości. Firma zajmuje się produkcją najwyższej jakości elewacji oraz blach.