Polecane Remonty

Blachodachówka bez tajemnic – dlaczego to idealne pokrycie dachowe?

roof-truss-3339206_640

Blachodachówki cieszą się popularnością ze względu na to, iż są trwałe i jednocześnie dobrze wyglądają. Poza tym, koszt ich położenia nie jest wysoki, ale finalna cena zależy od rodzaju, koloru i grubości blachy. Dlaczego jeszcze blachodachówka jest tak popularna? W tym artykule poznasz wszystkie zalety tego materiału.

Blachodachówki – co czyni je tak popularnymi?

Przede wszystkim cena i trwałość. Nie dość, że kupimy je za niewielkie pieniądze, to jeszcze posłużą na długie lata. Warto też podkreślić, że estetycznie prezentują się na dachu, wyglądem przypominają stare ceramiczne dachówki, więc tym bardziej wszyscy decydują się na ich zakup.

Dodatkowo istotna jest również gwarancja techniczna, która w przypadku blachodachówek wynosi od 30 do 50 lat, natomiast gwarancja estetyczna wynosi 20 lat.

Rodzaje blachodachówek

Najczęściej używana blachodachówka to ta powlekana lub z posypką. Ta pierwsza jest powleczone warstwą cynkową, która chroni ją przed korozją. Standardowa grubość tego typu dachówek wynosi od 0,43 do 0,9 mm.

Jeżeli zaś chodzi o blachodachówkę z posypką, ta z kolei jest zabezpieczona przez rdzewieniem za pomocą stopu aluminium, cynku i krzemu.

Inne typy blachodachówek to na przykład te o podwyższonym standardzie akustycznym. Zapewni nam to całkowite wygłuszenie spadających kropel deszczu i gradu. Poza tym na te blachodachówki producent daje aż 45 lat gwarancji, co w porównaniu z innymi modelami jest istotne.

Podsumowując, najlepsze będą blachodachówki aluminiowe, ponieważ są one bardziej odporne na korozję.

Czy warto kupić blachodachówki na wymiar?

Nie zawsze w markecie budowlanym możemy znaleźć blachodachówki idealnie pasujące do wymiarów, których potrzebujemy. Taka blachodachówka na wymiar http://glinmet.pl/ jest dostępna na tej stronie internetowej.

Firma ta posiada szeroką gamę różnego rodzaju blach i na pewno znajdziemy taką, która będzie spełniała wszystkie nasze oczekiwania. Poza tym długa gwarancja i profesjonalna kadra doradców na pewno ułatwi nam wybór oraz sprawi, że zakupy będą udane.