Inne Materiały Polecane

Blachodachówka na wymiar czy modułowa?

Blaszane pokrycia dachowe są bardzo popularne w ostatnich latach i coraz więcej ludzi się na nie decyduje. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – materiały tego typu są o wiele tańsze od tradycyjnych dachówek ceramicznych czy betonowych. Decydując się na pokrycie dachu blachodachówkami, mamy do wyboru modułowe i cięte na wymiar. Czym się różnią i które są lepsze? 

Blaszane pokrycia dachowe – właściwości

Coraz więcej ludzi decyduje się na dachy tego typu, nie tylko ze względu na niską cenę, ale też ze względu na wiele innych zalet blachodachówki. Jest lżejsza od tradycyjnej dachówki ceramicznej, nie chłonie też wody – przez co nie robi się cięższa podczas silnych opadów. Z wyglądu bardzo przypomina ceramiczną dachówkę. Możemy dostać wersję matową, w połysku, a nawet taką, która wygląda jak drewno. Pokrycie to, położone we właściwy sposób i wykonane z najlepszej jakości materiałów, posłuży nawet do 30 lat. 

Blachodachówki modułowe 

Występują pod postacią niewielkich arkuszy blachy, które układa się na dachu. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, to arkusz ten można dociąć na odpowiedni wymiar. Główną zaletą materiału tego typu jest łatwy montaż, ponieważ wystarczą do tego dwie osoby. Świetnie sprawdzą się nawet na bardzo skomplikowanych dachach, o wielu spadach. Łatwiej jest też wyliczyć potrzebną ilość materiału, ponieważ każdy model ma takie same wymiary, wystarczy tylko podać wielkość dachu. Warto wspomnieć, że ich transport i składowanie nie są takie kłopotliwe, ponieważ pakowane są w małych paczkach, ułożonych na paletach, co jest bardzo dużym ułatwieniem na placu budowy. 

Blachodachówki cięte na wymiar

Blachodachówka na wymiar https://glinmet.pl/ występuje pod postacią dużych arkuszy blachy. Niektóre mogą mieć nawet kilka metrów. Produkuje się je na konkretny wymiar, dlatego świetnie sprawdzą się na prostych dachach, o mniej skomplikowanych kształtach. Montaż materiału tego typu jest bardzo szybki i łatwy, wystarczy odpowiednio poukładać arkusze. Problematyczny może być ich transport i rozładunek. Ze względu na to, że arkusze są naprawdę duże, bardzo łatwo możne je uszkodzić lub wygiąć. 


Dodaj komentarz