Blachodachówka stylizowana – tradycyjne fasady i nowoczesność

Mimo że coraz częściej decydujemy się na nowoczesne pokrycia dachowe, nadal prym wiodą zadaszenia, które są stylizowane na dawne lata. Przede wszystkim dworki i staromodne typy zabudowy decydują się na poszycie owego typu. Jednak warto wiedzieć, że obecna technologia pozwala połączyć tradycje z nowoczesnością i dzięki temu otrzymamy piękny dach, który będzie trwały przez lata. O jaki materiale mowa? Sprawdź w dalszej części naszego artykułu.

Tradycyjny blachodachówka – jak wybrać?

Szukają pokrycia dachowego, które spełni nasze oczekiwania, trudno zdecydować się na konkretne. Jednak jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z podjęciem takiej decyzji, wydaje się to być jeszcze trudniejsze. Poza tym pamiętaj, że nowe technologie pozwalają tworzyć przedmioty, które imitują tradycyjne zadaszenia lub budowy, a w gruncie rzeczy są stworzone w bardzo dobrej jakości.

Taka na przykład jest blachodachówka karpiówka. Nie bez powodu bardzo często wybiera się ją jako poszycie budynków historycznych i zabytkowych. Sprawia, że obiekt wygląda tak jak kilkadziesiąt lat temu, a mimo wszystko jest wyremontowany i zakonserwowany za pomocą bardzo wysokiej jakości materiałów.

Dom z duszą – zakup domu w starym stylu

Jeśli jesteście miłośnikami stylu dworskiego i chcecie kupić taki dom, warto poznać te kilka rad, które wymienimy poniżej. Dzięki temu dokonacie odpowiedniego wyboru.

  1. Stawiajmy na wysokiej jakości materiały szczególnie te, które tworzyć będą więźbę dachową.
  2. Zanim zakupimy dom, koniecznie dokładnie się mu przyjrzyjmy. Na pierwszy rzut oka może nie być widać drobnych wad, ale potem okaże się, że remont usterek przekracza budżet wybudowania nowego budynku.
  3. Zwracajcie uwagę szczególnie na dach. Gdy poszycie jest uszkodzone lub przecieka, albo posiada inne wady, możliwe że w domu będziemy mieli do czynienia z wilgocią i grzybem.

Remont starego domu – wskazówki

Wyremontowanie starego domu jest z jednej strony podniecające, ale z drugiej wiąże się z dużym stresem, potrzebą włożenia w to czasu i miłości oraz pieniędzy. Dlatego by szybko i w miarę bezboleśnie się z tym uporać, warto skorzystać z kilku naszych wskazówek.

  • Remont zaczynamy od góry. Naprawiamy więźbę dachową, kładziemy ocieplenie na szkielet konstrukcji poszycia lub poddasze.
  • Wybieramy dobrej jakości materiał na zadaszenie. Na przykład blacha trapezowa lub wcześniej wspomniana blachodachówka sprawdzą się idealnie.
  • Staramy się kupować najważniejsze materiały, w jak najlepszej jakości i najlepiej prosto od producenta.
  • Kupujemy z małym zapasem, by nie brakło kluczowych zapraw, farb lub innych materiałów budowlanych.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *