Chcesz mieć zdrowy i komfortowy sen? Wybierz odpowiedni materac!

bedroom-690129_960_720Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo odbija się na zdrowiu spanie na nieodpowiednim materacu. Przekonanie, że im twardszy materac tym lepszy, jest błędne. Dlaczego? Ponieważ powinien on być dopasowany do indywidualnych potrzeb każdego człowieka. Jeden model nie będzie odpowiedni dla wszystkich. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze materaca, aby nie rujnować swojego zdrowia?

Twardość materaca

Właściwy materac 120×200 nie może być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Dlaczego nie ma jednego, uniwersalnego rozwiązania? Ponieważ każdy człowiek ma inną budowę ciała i to do niej materac musi być dopasowany tak, aby ciało miało należyte podparcie. Przy wyborze materaca trzeba kierować się następującą zasadą: kręgosłup osoby leżącej na boku musi zawierać się w płaszczyźnie poziomej, a leżącej na wznak przyjąć naturalne krzywizny. Co więcej, leżenie powinno być tak komfortowe, żeby mięśnie kręgosłupa były rozluźnione. Jeśli najczęściej śpisz na boku, postaw na bardziej elastyczny materac, natomiast na twardsze modele zdecyduj się, jeśli śpisz na plecach lub na brzuchu.

Osoby posiadające wady kręgosłupa i dolegliwości bólowe powinny przed ostatecznym wyborem materaca skonsultować się z ortopedą. Dzięki temu będzie można uniknąć pogłębienia się choroby.

Jakie wypełnienie?

W ofertach sklepów znajdziemy materace z wypełnieniem sprężynowym, lateksowym i piankowym. Co warto o nich wiedzieć? Materac z wypełnieniem w postaci sprężyn dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, a ponadto lepiej podpiera kręgosłup, przez co sen jest komfortowy.

Wypełnienie lateksowe jest doskonałym wyborem dla osób zmagających się z alergią. Wnętrze takiego materaca wyposażone jest w system otworów, dzięki czemu możliwa jest ciągła wentylacja. Co więcej wypełnienie to ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne.

Materac z wypełnieniem piankowym zwiększą swą elastyczność wraz ze wzrostem temperatury osoby na nim leżącej. Lepiej dopasowuje się on do kształtu ciała, gwarantując należyte ułożenie na całej powierzchni.

Pamiętajmy, że materac https://alvare.pl/ ma znaczenie!

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *