Inne Materiały Polecane

Co lepsze – blacha trapezowa czy blachodachówka?

Pytanie to często pojawia się na różnych forach związanych z tematyką budowlaną. Każdy kto szuka taniego, ale trwałego pokrycia dachowego staje przed niełatwym zadaniem, na jakie lepiej się zdecydować? Ogromną popularnością cieszą się blaszane pokrycia dachowe, tylko które będą najlepsze? 

Blacha i jej właściwości 

Może na początek skupmy się na właściwościach tych materiałów, zarówno blacha trapezowa jak i blachodachówka, będą wytrzymałym i szczelnym pokryciem dachowym. Chyba każdy zdaje sobie sprawę jakie zadanie ma dach – chroni budynek przed wilgocią, opadami i chłodem. Musi więc być bardzo wytrzymały, ponieważ stale narażony jest nie tylko na promieniowanie słoneczne, ale też na działanie innych czynników atmosferycznych jak np. grad czy intensywne opady. Zimą zagrożeniem bywa zalegający śnieg. Dlatego pokrycie dachowe musi być również lekkie, aby zbytnio nie obciążać konstrukcji budynku. Dlatego właśnie blaszane pokrycia cieszą się tak wielką popularnością, bo blacha jest nie tylko bardzo wytrzymała, ale też lekka. A kolejnym plusem jest cena tego typu materiałów oraz bardzo łatwy montaż. 

Blacha trapezowa czy blachodachówka?

Ciężko jest jednoznacznie udzielić odpowiedzi na to pytanie, ponieważ materiały te mają takie same właściwości, jedno co je różni to wygląd. Zadaszenia pojawiają się nie tylko na domach jednorodzinnych, ale też na konstrukcjach takich jak altany czy garaże, więc to na jaki rodzaj się zdecydujemy, zależy tylko i wyłącznie od tego, jaki budynek będziemy nim pokrywać. Blachodachówka https://glinmet.pl/blachodachowka wyglądem prawie nie różni się od tradycyjnej dachówki ceramicznej, jest jednak od niej znacznie lżejsza, no i przede wszystkim tańsza. Nadaje się nie tylko jako pokrycie nowego dachu, ale sprawdzi się również podczas renowacji starego, ponieważ ze względu na niską masę, nie będzie obciążać konstrukcji budynku. Prezentuje się o wiele lepiej niż blacha trapezowa, dlatego świetnie sprawdzi się jako pokrycie dachowe domu jednorodzinnego. Jeżeli szukamy materiałów na pokrycie np. garażu, to blacha trapezowa świetnie się do tego nada.


Dodaj komentarz