Co to jest beton towarowy?

Beton to niezmiennie materiał, bez którego nie może się obyć żadna budowa. Beton jest podstawowym materiałem we wszystkich pracach budowlanych. Jakie rodzaje betonu występują na rynku i czym jest beton towarowy?

Co to jest beton?

Beton to mieszanka kruszywa, wody i spoiwa hydraulicznego. Spoiwem jest cement często z dodatkami mineralnymi. Połączony z wodą tworzy zaczyn, który twardnieje i powoduje wiązanie mieszanki. Kruszywo to zazwyczaj piasek albo żwir. W zależności od wielkości ziaren kruszywa osiąga się różne cechy betonu. Kruszywo to uszczelniający element betonu.

Rodzaje betonu

Beton dzielimy na zwykły i towarowy. Jakie są różnice pomiędzy jednym a drugim?

Beton zwykły jest zazwyczaj wytwarzany na budowie, przy pomocy betoniarki. Niestety mieszanki w poszczególnych betoniarkach nie są jednakowe. Nie sposób dobrać jednakowych proporcji i dlatego każda kolejna porcja wychodząca z betoniarki, różni się od poprzedniej. Nie gwarantuje to zatem trwałości i jednocześnie wysokiej jakości uzyskanego betonu. Minimalna gęstość betonu zwykłego wynosi 2000 kg na metr sześcienny, a ziarna powinny mieć minimum 8 mm.

Beton towarowy różni się od betonu zwykłego między innymi procesem produkcji. Wyrabia się go w betoniarniach i przewozi na budowę betonowozami lub, w przypadku betonów półsuchych autami samowyładowczymi. Ponieważ proces produkcji betonu towarowego jest całkowicie zautomatyzowany i dzięki temu powtarzalny, daje gwarancję właściwych parametrów mieszanki. Użyte do produkcji betonu towarowego środki uszlachetniające, sprawiają, że beton ten jest bardzo trwały i należy do materiałów plastycznych. Cena betonu towarowego nie jest wygórowana, ponieważ koszty jego produkcji nie są bardzo wysokie. Z powodu swoich wartości beton towarowy jest najchętniej wykorzystywany do budowy elementów nośnych. Używa się go również przy budowach dróg. Beton Myszków oferuje beton zwykły, towarowy i również prefabrykaty betonowe, chętnie wykorzystywane podczas różnorodnych prac budowlanych. 

Ceny i całą ofertę firmy można zobaczyć tutaj:  http://wlodar.com.pl/.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *