Teren

Co warto wiedzieć o akumulatorach do traktorka?

Sprawnie działająca kosiarka lub traktorek to podstawa wyposażenia każdego właściciela ogrodu. Niestety, kiedy nadchodzi nowy sezon, nie zawsze możemy być pewni, czy nasz akumulator wciąż będzie pracował równie efektywnie jak w dniu zakupu. W poniższym artykule dowiesz się, na co zwracać uwagę, aby praca Twojego akumulatora była wydajna.

Akumulator do traktorka ‒ jaki wybrać?

Na rynku istnieje bardzo duża liczba akumulatorów do kosiarek i traktorków. Dlatego też dla osób, które nie posiadają w tej materii zbyt dużego doświadczenia, wybór odpowiedniego sprzętu może przysporzyć wielu trudności. Zanim jednak dokonamy jakiegokolwiek zakupu, warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach. 

Przede wszystkim akumulator do traktorka bądź kosiarki zawsze powinien być dokładnie dopasowany do parametrów posiadanego przez nas urządzenia. Bardzo ważne jest, aby nigdy nie wybierać akumulatora o pojemności mniejszej niż zalecana.

Wszelkie informacje na temat pojemności powinny być umieszczone w instrukcji obsługi naszej kosiarki lub traktorka albo na akumulatorze, z którego korzystaliśmy do tej pory.

Zalety akumulatorów żelowych

Decydując się na zakup akumulatora do swojego traktorka lub kosiarki, zdecydowanie lepiej wybrać akumulator żelowy. Jest on rodzajem akumulatora kwasowo-ołowiowego, wyposażonego w żelowy elektrolit, który powstaje w procesie zmieszania kwasu siarkowego z krzemionką. 

Do jego niewątpliwych zalet można zaliczyć zdecydowanie większą odporność na zmiany temperatur, uderzenia lub wibracje. Akumulator żelowy w przeciwieństwie do zwykłego nie wymaga stawiania go w pozycji poziomej ani uzupełniania elektrolitu.

Konserwacja akumulatora

Aby świeżo zakupiony akumulator posłużył nam dłużej niż tylko jeden sezon, powinniśmy pamiętać o jego prawidłowej konserwacji. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że jego wydajność nie ulegnie zmianie. Jest to szczególnie ważne w trakcie zimy, gdyż, ze względu na zachodzące w nim wtedy procesy chemiczne, akumulator może ulec zasiarczeniu.

Niezwykle istotne jest także regularne ładowanie akumulatora podczas zimowych miesięcy. Jeśli jednak nie mamy na to czasu, najlepszym rozwiązaniem będzie całkowite odłączenie go od instalacji. Dzięki tej czynności możemy wydłużyć „życie” naszego akumulatora nawet o 30%.

Więcej informacji na temat akumulatorów oraz ich pełną ofertę znajdziesz na stronie: https://ogrodexmilicz.pl/.

Dodaj komentarz