Materiały Przemysłowe Remonty

Co wziąć pod uwagę, kiedy wstawiamy okno w kuchni?

Kuchnia często bywa sercem domu bądź mieszkania. To tam przygotowujemy posiłki dla całej rodziny, a nierzadko też przyjmujemy gości. Dlatego musimy zadbać, by to pomieszczenie było odpowiednio rozplanowane. Jednym z istotnych elementów jest okno – jakie najlepiej się sprawdzi?

Małe czy duże okno do kuchni?

Jeśli dopiero budujemy wymarzony dom i możemy zdecydować o rozmiarze okien, daje nam to szerokie pole do popisu. Oczywiście wiele zależy od tego, jaki planujemy metraż oraz jak wygląda okolica, w której mieszkamy. Gdy kuchnia jest niewielka, za to widok z niej ciekawy, to warto wstawić duże okno, dzięki czemu będzie jaśniej i przestronniej. W przypadku większych pomieszczeń, na dodatek otwartych na salon czy jadalnię, mniejsze okno również spełni swoje zadanie.

Okno w kuchni – sposób otwarcia

Kiedy wpiszemy w wyszukiwarkę „okna Częstochowa” warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób otwiera się skrzydło. Wersje uchylne są najbardziej popularne, jednak w kuchni nie będą najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy okno znajduje się bezpośrednio przy blacie. Dużo lepiej sprawdzą się modele przesuwne, dzięki którym nie będziemy musieli uważać na to, by otwierające się skrzydło niczego nie uszkodziło. Można się też rozejrzeć za wersją z wietrzeniem obwodowym, które umożliwia dobrą wentylację bez konieczności wychładzania całego pomieszczenia.

Z jakiego materiału powinno być wykonane okno w kuchni?

Okna aluminiowe będą rewelacyjnie się prezentowały w kuchniach zaprojektowanych nowocześnie i minimalistycznie. Jednocześnie musimy pamiętać, że aluminium nie utrzymuje ciepła tak dobrze, jak inne materiały. 

Okna drewniane z kolei nadadzą pomieszczeniu elegancji. Jeśli również meble i blat będą z drewna, to całość będzie wyglądała niezwykle schludnie i przytulnie. W tym przypadku musimy dokładnie sprawdzić, czy okno jest odpowiednio zaimpregnowane, jako że w kuchni panuje wysoka wilgotność.

Okna plastikowe to tania i solidna alternatywa. Łatwo je dopasować do dowolnego wystroju, a przy tym nie sprawiają problemów w utrzymaniu czystości. Niestety okna z PCV nie prezentują się tak dobrze jak modele drewniane czy aluminiowe.

Szeroki wybór okien znajdziesz na http://dwd.pl.

Dodaj komentarz