Co zrobić zanim się kupi zamek?

key-96233_640Co zrobić zanim się kupi zamek?
Zanim kupimy do naszych drzwi zamek, czeka nas sprawdzenie kilku z pozoru drobnych, jednak niezwykle ważnych rzeczy. To zaprowadzi nas do właściwego wyboru, który pozwoli nam cieszyć się przez długie lata dobrze funkcjonującym zamkiem. Co warto wiedzieć przed zakupem?

Na rynku można znaleźć bogatą ofertę różnych typów zamków. Ze względu na montaż wyróżniamy zamki wpuszczane i nawierzchniowe. Zamki wpuszczane (wewnętrzne) montuje się w specjalnym otworze w drzwiach, natomiast nawierzchniowe (zewnętrzne) montuje się na powierzchni drzwi. Zwykle z jednej strony otwiera się i zamyka je przy pomocy klucza, a z drugiej – rygla.

Co należy sprawdzić przed zakupem zamka?
Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest kierunek otwierania drzwi, drugą natomiast grubość i wysokość drzwi oraz wielkość i kształt zamka. Musimy zmierzyć rozstaw pomiędzy trzpieniem do środka wkładki oraz „dornmass”, czyli odległość od osi obrotu klamki do czoła zamka. W sklepie internetowym (np. tym – http://www.legallais.pl/zamki-do-drzwi/9) w opisie znajdziemy te właśnie wymiary oraz długość i szerokość czoła zamka, a także wielkość jego obudowy. Jeśli dokładnie wszystko zmierzymy, nie będziemy mieli problemu przy zakupie zamka. Natomiast, gdy pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, zawsze możemy zgłosić się po pomoc do pracowników sklepu, którzy chętnie nam udzielą nam odpowiedniej porady.

Co jeszcze warto mieć na uwadze?
Głównym zadaniem zamków w naszych drzwiach jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim domownikom oraz ochrona naszego mienia. Aby drzwi i obecne w nich zamki jak najlepiej tę funkcję spełniały, specjaliści radzą, by w drzwiach były co najmniej dwa zamki, przy czym najlepiej całkowicie odmienne i od różnych producentów. Jest to rozwiązanie, które zmniejszy szanse włamywacza na wtargnięcie do naszego mieszkania.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *