Technologie

Czysta woda prosto z Twojego kranu? To możliwe!

Woda płynąca z naszych kranów, jest oczywiście przebadana, inaczej nie mogłaby być dostarczona do domów, jednak czy nadaje się bezpośrednio do spożycia, to już budzi pewne wątpliwości. Zanim woda trafi do naszych kranów, musi pokonać długą drogę przez rury wodociągowe, tam bardzo często może nabyć niekoniecznie zdatnych do spożycia tzw. zanieczyszczeń mechanicznych, z tego też względu raczej nie pijemy wody bezpośrednio z kranu. Jednak nie jest to oczywiście niemożliwe.

W jaki sposób napić się wody prosto z kranu, nie martwiąc się o zawarte w niej zanieczyszczenia i chlorowy posmak?

Filtr do wody- odkręć wodę i podstaw szklankę

Bardzo prostym a zarazem bardzo skutecznym sposobem umożliwiającym bezpośrednie spożycie wody prosto z kranu jest oczywiście filtr do wody. Filtr do wody pozwala na odfiltrowanie zanieczyszczeń, pozbawiając tym samym wodę także chlorowego posmaku, czy mętnego zabarwienia. Popularne filtry do wody, szczególnie te montowane w szafce pod zlew wykorzystują do filtracji filtry odwróconej osmozy. Ten rodzaj filtracji gwarantuje praktycznie 100% oczyszczanie, to metoda, którą często stosuje się także w firmach zajmujących się produkcją wody butelkowanej. Jak wygląda odwrócona osmoza  w dalszej części artykułu.

Filtr do wody można montować w szafce pod zlewem, ale także w łazience np. przy baterii wannowej, lub prysznicowej. Filtr do wody można także zamontować przy wejściu wody do domu.  Dzięki filtracji wody można pić ją bezpośrednio z kranu, bez obaw o zanieczyszczenia, czy nie najlepszy smak. Takiej wody nie trzeba przegotowywać, czy filtrować dodatkowo np. poprzez dzbanek filtracyjny.

Filtry odwróconej osmozy  jak działają?

Filtry odwróconej osmozy są bardzo często wykorzystaną metodą do oczyszczania wody, płynącej z rur wodociągowych prosto do naszych kranów. Podczas procesu odwróconej osmozy woda przepływa przez półprzepuszczalną membranę molekularną, która przepuści jedynie cząsteczki wody. Tak przefiltrowana woda jest w 100% czysta. Warto dodać jednak przy tym, że pozbawiając wodę wszystkich zanieczyszczeń, pozbawiamy jej także dobrych składników, dlatego zaawansowane filtry wody najczęściej są wzbogacane o filtr mineralizujący. Filtry odwróconej osmozy to także odrzut wody do kanalizacji, w zależności jaki model wybierzemy ilość płynów odrzuconych do kanalizacji różni się. Taki filtr do wody musimy zatem być podłączony także do kanalizacji, aby odrzucona  woda mogła tam spływać.

Dlaczego warto mieć filtr do wody?

Dzięki montażu filtru do wody zyskujemy:

  • czystą i smaczną wodę nadającą się do bezpośredniego spożycia prosto z kranu
  • wodę pozbawioną kamienia, co pozytywnie wpływa także na sprzęty wykorzystujące wodę do pracy
  • ekologiczne podejście, rezygnując z wody w plastikowych butelkach
  • lepszy i bogatszy smak potraw i napoi na bazie wody
  • prosty i skuteczny sposób nie wymagający dużego zaangażowania użytkowników

Dobrej klasy filtry do wody znajdziemy w profesjonalnych sklepach z tego typu sprzętem , jak goodair.pl. Warto rozważyć zastosowanie tego typu rozwiązania we własnym domu, czy też niewielkiej restauracji.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl