Dekoracje z poroża ciekawostką w trendach wnętrzarskich

photo-1477777404980-710a373f2d7eNiekiedy zdarza się tak, że stylowe wnętrza okazują się mdłe i bez wyrazu. Czy możemy zrobić coś, żeby nabrały one oryginalności, a jednocześnie nie były kiczowate i pozbawione smaku?

Poroża i rogi zwierząt jako ciekawe dodatki nudnego wnętrza

Nie zawsze musimy urządzać cały pokój czy gabinet z myślą o myślistwie. Co zrobić, aby z pozoru nieciekawy pokój, bez specjalnego przeznaczenia, zmienił się w miejsce klimatyczne, pełne tajemniczości i zaskakujące dla gości, których zaprosimy? Jak ożywić gładkie, blade ściany, puste i aż proszące o wyraziste akcenty, takie jak dekoracje z poroża czy rogów, ozdobne elementy wiszącego zegara, czy kinkietu, albo drobiazgu w postaci świecznika.

Natura we wnętrzach

Wprowadzając naturę do wnętrz, musimy mieć świadomość, że trzeba to robić z umiarem. Przeładowanie w tym, jakże charakterystycznym stylu, może być po prostu męczące. Możemy zrobić coś, co przy niefortunnym zestawieniu, zamiast ciekawostką, stanie się śmiesznym kiczem. Jak tego uniknąć? Jeśli nie jesteśmy jakimiś zapalonymi myśliwymi i wielbicielami tego stylu, postawmy raczej na minimalizm. Dobrze dobrane dodatki, kuszące naturalną kolorystyką, skórzane meble czy drobne elementy wystroju, dodadzą pomieszczeniu nie tylko tego ciekawego rysu, charakteru niepowtarzalności, ale uczynią je luksusowym miejscem wypoczynku, takim, gdzie przyjemnie będzie usiąść przy kominku, w wygodnym fotelu, zaopatrzywszy się w kubek gorącej herbaty, z książką w ręku. Jesienne i zimowe wieczory staną się kwintesencją uroku, nastrojowych chwil, ciepła i przytulności niezależnie od aury panującej za oknem.

Powrót do eksponowania dekoracji z naturalnych poroży, nie jest więc już w złym guście, zarówno skup poroża https://antlabo.pl/, jak i jego sprzedaż obecnie przeżywają swój renesans. Jest to powrót do przeszłości, takiej za którą tęsknimy, przeszłości sielskiej, ale estetycznej w swojej konserwatywnej wymowie.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *