Designerska lampa z drutu i żarówki

metalowa-lampaLampa, której konstrukcja bazuje niemalże na drutach i żarówce, w teorii wydaje się nie być zbyt ciekawą. Projekty proponowane przez producentów to jednak dowód na to, że finalne wykonania potrafią zachwycić i to nawet najbardziej wymagających odbiorców. Dostępność oryginalnych wykonań i niebanalnych kształtów sprawia, że tak stworzoną lampę można dopasować niezależnie od aranżacji. Poczynając od najbardziej charakterystycznych loftów, wnętrz industrialnych, przez aranżacje współczesne, nie pomijając także klasycznych, które zyskują na elemencie ożywiającym całość.

Siła tkwi w prostocie

Lampy, pośród których nie znajdziemy abażurów dających przyjazne światło, wciąż mogą zaoferować przytulny klimat wnętrza. Choć zewnętrzna oprawa wykonana jest z drutu, a metalowi bliżej do odczucia zimna niż ciepła, to jednak całość w wydaniu ażurowej konstrukcji, potrafi ocieplić wnętrze. Wewnątrz może bowiem zagościć kształtna żarówka, o bardzo przyjaznej i ciepłej barwie. Komponująca się z drucianą konstrukcją i dająca sporo wyrazistego światła.

Znaleźć można całą gamę projektów nowoczesnych, designerskich, jak chociażby nowoczesne lampy AZzardo. Obfitujące w metal, geometryczne konstrukcje i wykonania dalekie od starodawnych. To wykonania proste. Nie banalne lecz będące w stanie dodać wnętrzom charakteru.

Dopasowanie do aranżacji

Dla stylistyki przyjętej we wnętrzu znaczenie ma nie tylko zewnętrzna, druciana konstrukcja, ale i żarówka. W pomieszczeniach, które są współczesne, a nawet bliżej im do swego rodzaju futurystycznych detali, z powodzeniem można postawić na żarówki ledowe. O chłodnej barwie, która uzupełni nowoczesny design bądź z mocą wybranych kolorów, dla uzyskania śmielszego efektu aranżacyjnego.

Klasyka lubi prostotę i w pewnym stopniu minimalizm, ale gustowny, estetyczny, wysmakowany. Tutaj warto postawić na tradycyjne żarówki. Okrągłe i duże, o ciepłej barwie. Lampa może wtedy zawisnąć nad stołem bądź znaleźć swoje miejsce w jadalni. Pojedyncza kompozycja z powodzeniem oświetli wyspę kuchenną.

Urozmaicenie i wyważenie

Druciane lampy dają bardziej wyraziste światło niż inne konstrukcje, bo przecież ich żarówki są praktycznie niczym nieosłonięte. Rozwiązanie to sprawdza się we wnętrzach industrialnych i maksymalnie surowych, ale w tych, gdzie liczy się nieco cieplejszy klimat, wrażenie rażenia może być zbyt intensywnym. Na taką okoliczność dobrze jest poszukać projektów, które poza drucianą konstrukcją i żarówką, zaoferują nieco metalu lub kryształków. Osłaniających i łagodzących mocne światło bijące z wnętrza.

Tak wykonane lampy zdecydowanie urozmaicają nasze wnętrza. Czynią je dynamicznymi i maksymalnie wyrazistymi, gdy wybieramy „gołe” konstrukcje. Nieco cieplejszymi i wciąż charakterystycznymi, ale w łagodniejszym wydaniu, jeśli poza drucianym designem, postawimy na ciepłą barwę światła i dodatek szkła lub metalu. Warto rozważyć zakup tego typu projektów, które zachowują walory użytkowe, są modne i w dużym stopniu uniwersalne.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *