Informacje Polecane

Dla kogo najlepsze będzie obuwie metal free do pracy?

Obuwie metal free to rodzaj obuwia roboczego, który przeznaczony jest dla profesji, gdzie ze względów bezpieczeństwa niemożliwe jest wykorzystanie butów z podnoskiem metalowym. Stosuje się je również tam, gdzie konieczna jest znaczna mobilność. Warto więc zastanowić się dla kogo najlepsze będzie męskie i damskie obuwie robocze metal free. Niewątpliwie obuwie dla kobiet powinno być lżejsze, a zagwarantowanie dostępu do tego wyposażonego w kompozytowe wzmocnienia to podstawa w pracach, gdzie istnieje ryzyko uszkodzenia stóp.

Lekkość ma znaczenie – obuwie idealne do pracy na budowie 

Dużym atutem butów roboczych metal free jest ich lekkość. W pracy, gdzie istotna jest znaczna mobilność, a jednocześnie ochrona stóp przed uderzeniem ciężkich przedmiotów, jak np. na budowie robocze obuwie damskie i męskie metal free sprawdza się doskonale. Wszak na budowach pracują nie tylko mężczyźni. Choć jest to profesja zdominowana przez płeć męską, to jednak zdarzają się kobiety pracujące w tej branży, np. na stanowiskach inżynierów budowlanych. Tutaj potrzebne jest szybkie przemieszczanie się, zwłaszcza jeśli wykonywany jest duży projekt deweloperski i potrzebny jest nadzór nad pracą na większym terenie, a także przemieszczanie się po rusztowaniach. Takie obuwie robocze musi być rzecz jasna dodatkowo wyposażone w odpowiednio wyprofilowaną i antypoślizgową podeszwę, a także wodoszczelny materiał, aby niezależnie od aury praca przebiegała w bezpiecznych warunkach.      

Brak metalowego podnoska – praca, gdzie istnieje ryzyko porażenia prądem  

Buty robocze metal free z kompozytowym podnoskiem trzeba stosować także tam, gdzie istnieje ryzyko porażenia prądem. Zatem dotyczy to zarówno pracowników produkcyjnych, pracowników serwerowni, jak i elektryków bezpośrednio narażonych na tego typu wypadki w pracy. Obuwie metal free musi być ponadto wykonane z materiału nie tylko z trwałego, ale pozwalającego skórze oddychać. Najlepiej sprawdzają się tu skóry licowe albo tekstylia przepuszczające powietrze. Warto zauważyć, że wśród obuwia roboczego dla kobiet i mężczyzn typu metal free można znaleźć modele na każdą pogodę, zarówno półbuty, trzewiki, jak i sandały.       

Ochrona przed uderzeniem – buty metal free dla magazynierów 

Warto zauważyć, że podnosek, jak i wkładka antyprzebiciowa wykonane z kompozytu są tak samo odporne na uderzenia jak ich odpowiedniki metalowe. Zatem wytrzymują uderzenie z energią 200 J oraz ściskanie 15 kN. Stąd chętnie wybierane są jako buty robocze dla magazynierów. Praca na magazynie wymaga częstego i szybkiego przemieszczania się, przeładunku towaru, a także jego pakowania czy nawet porcjowania w przypadku chłodni. W każdym z tych miejsc doskonale sprawdzi się obuwie robocze z podnoskiem kompozytowym, które jest znacznie lżejsze, w związku z tym praca przez wiele godzin w pozycji stojącej nie jest uciążliwa. Dodatkowo może zapewniać również komfort termiczny, gdyż można wybierać zarówno obuwie wyposażone w perforowanie, jak i takie, które posiada dodatkową warstwę ocieplenia, jak w przypadku gumowców roboczych.        

Obostrzenia dotyczące wnoszenia przedmiotów zawierających metal – praca na produkcji

Kolejną profesją, gdzie doskonale sprawdza się obuwie metal free jest produkcja żywności. Tutaj nie można wnosić żadnych metalowych elementów, co jest sprawdzane na bramkach przed wejściem na halę produkcyjną. Zatem jedynym możliwym wyborem jest obuwie metal free. W tym przypadku nie musi być ono wyposażone w podnosek czy wkładkę antyprzebiciową. Po prostu nie powinno zawierać żadnych metalowych elementów.    

Ostatnią kwestią na jaką należy zwrócić uwagę jest uczulenie na metal, niezbyt częste, ale jednak się zdarza. W takim przypadku również buty powinny być pozbawione jakichkolwiek elementów metalowych. Warto zauważyć, że obuwie metal free sprawdza się w wielu profesjach, zwłaszcza tam, gdzie trzeba pokonywać w pracy znaczne odległości i obuwie z metalowymi elementami jest po prostu niewygodne. Zapewnienie komfortu pracownikom powinno być priorytetem każdego pracodawcy, wszak wspólny trud prowadzi do wypracowania oczekiwanego zysku. Dlatego warto zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa i jednocześnie zagwarantować wygodę. Dzięki obuwiu metal free te dwie kwestie mogą iść w parze.

Dodaj komentarz