Do czego służą kraty pomostowe?

Jeśli zastanawiasz się, do czego służą kraty pomostowe, w tym poradniku opiszemy ich zastosowanie oraz rodzaje krat, jakie są dostępne na rynku. Dzięki temu z pewnością przekonasz się, że można ich użyć praktycznie w każdej branży.

Kraty pomostowe mogą być wykonane z różnych materiałów, w zależności od finalnego przeznaczenia. Wyróżnia się kraty wyprodukowane ze stali zwykłej, nierdzewnej, kwasoodpornej, kortenowej, aluminium i materiałów kompozytowych (z włókna szklanego i żywicy poliestrowej). Ponadto od docelowego wykorzystania tego typu materiałów zależy również sposób ich tworzenia. W zależności od tego, czy mają służyć w przemyśle lub budownictwie, mogą być produkowane na 3 sposoby:

  1. Prasowane kraty pomostowe najczęściej wykorzystywane są w miejscach, gdzie będą musiały sprostać obciążeniu.
  2. Zgrzewane kraty pomostowe są maksymalnie płaskie.
  3. Kraty pomostowe serrated posiadają specjalne ząbki, które czynią je antypoślizgowymi i są idealne do miejsc, gdzie ludzie mogą być narażeni na poślizgnięcie na lodzie lub smarach przemysłowych.

Gdzie użyć krat pomostowych?

Tego typu tworzywo będzie idealne do rozmaitych branż. Począwszy od przemysłowej, a skończywszy na budowlanej lub nawet domowej. Za pomocą krat przemysłowych można tworzyć przeróżne konstrukcje do fabryk, magazynów lub hal przemysłowych. Kraty często też wykorzystują osoby prywatne do stworzenia rampy na wózki inwalidzki. Dzięki temu, że dzielą się one na tak wiele rodzajów, mogą pełnić funkcję konstrukcyjne czy nawet antypoślizgowe.

Najczęściej jednak montuje się je w obiektach przemysłowych lub tworzone są z nich schody. Wiele osób chce niskim kosztem zrobić dojście do domu właśnie za pomocą schodów z krat pomostowych. Poza tym, gdy wybieraemy te z ząbkami, będą one również idealne jako podjazd w sklepie dla osób niepełnosprawnych lub matek z dziećmi.

Dlaczego kraty pomostowe są popularne?

Przede wszystkim ze względu na swoją cenę, rodzaje i zastosowanie. Coraz popularniejsze są oszczędności, które idą w parze z jakością, dlatego chociażby takie kraty pomostowe można wykorzystać do tworzenia ciągów komunikacyjnych nad ziemią. Będąc w centrum handlowym, które dzieli się na kilka budynków, z pewnością również poruszamy sie po tym tworzywie, przechodząc z jednego lokalu do drugiego. Inne zastosowanie krat pomostowych, to na przykład:

  • szczeble drabin i pomosty robocze,
  • podjazdy dla samochodów, wózków widłowych lub inwalidzkich,
  • tablice na plakaty informacyjne lub plany imprez masowych,
  • budowa scen lub podestów dla uczestników eventów,
  • konstruowanie pieszych traktów.

Czym się kierować przy wyborze krat?

Wszystkie kraty pomostowe w Alumatex są produkowane w najwyższych standardach jakościowych z myślą o bezpieczeństwie i innowacyjnych technologiach. Dzięki temu masz pewność, że zamówione elementy będą wykonane w nowoczesny i w pełni bezpieczny sposób. Wykorzystanie tego typu krat będzie wiązało się z minimum ryzyka, a maksimum pewności, że będą trwałe, odporne na działanie czynników zewnętrznych i bezawaryjne. Z uwagi na to, że kraty mają tak szerokie zastosowanie, z całą pewnością znajdziesz te, których szukasz.


Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *