Polecane Remonty Technologie

Drewniane okna dachowe

df302f99d0942665a877733808926ecb1ca179c0Drewno stanowi najzdrowszy i najbardziej przyjazny dla człowieka materiał na budowę domu. Jak również materiał na podłogę, na meble, a także na okna. Drewniane domy prezentują się wspaniale i wprowadzają miły klimat. Podobnie, jak drewniane okna dachowe, które produkowane są z najwyższej jakości materiału, lecz na bazie nowoczesnych technologii.

Wszystko razem zapewnia bezpieczeństwo i łatwość użytkowania. Okna dachowe drewniane odznaczają się trwałością i funkcjonalnością. Bardzo ważną rzeczą, w każdym domu jest zabezpieczenie budynku przed utratą ciepła, które znajduje się wewnątrz mieszkania. I tu trzeba zaznaczyć, że drewniane okna do poddaszy wykazują daleko idącą termoizolacyjność.

Oprócz sprawy związanej z utrzymaniem temperatury ważne jest także to, aby były odporne na włamania i uszkodzenia. Dlatego przy produkcji okien drewnianych zwraca się dużą uwagę na szyby. W celu trwałości i termoizolacji wykorzystuje się szyby hartowane, jak i wzmacniane okucia. W kontekście bezpieczeństwa warto jeszcze wspomnieć o specjalnych dodatkach, którymi są drewniane okiennice. Spełniają one dwie funkcję. Po pierwsze są wielką ozdobą domu i dodają budynkowi estetyki.

Drugą ważną zaletą jest ich funkcja obronna. Szczelnie zamknięte okiennice wspaniale zabezpieczają okna, a tym samym dom np. podczas huraganu. Wnętrze domu mieszkalnego posiadające drewniane parapety, podłogi i drzwi wewnętrzne sprawia, że domu wygląda bardzo przytulnie i ciepło. A tym bardziej ładnie, gdy przedmioty są solidnie wykonane.

Gdy stoimy przed wyborem okien dachowych zawsze mamy dylemat, jakie okna wybrać ? Najczęściej wybieramy okna połaciowe, gdyż oświetlają one dużo więcej pomieszczenia niż okna pionowe. Decydując się na takie okna trzeba wziąć pod uwagę wysokość ściany kolankowej i kąt nachylenia dachu. W większości wybierane są okna obrotowe, albo okna uchylno – obrotowe.

więcej informacji o drewnianych oknach dachowych na: http://www.velset.pl/

Dodaj komentarz