Drzwi podnoszono-przesuwane – rozwiązanie dla domu z tarasem

pexels-photo-276724Niejedna osoba marzy o domu z tarasem czy ogródkiem. Jeśli i Ty jesteś właśnie w trakcie realizacji marzeń, zapewne zastanawiasz się, jakie drzwi tarasowe wybrać. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem są duże drzwi, które wpuszczają więcej światła i optycznie powiększają pomieszczenie. Wśród takich rozwiązań na uwagę zasługują drzwi aluminiowe podnoszono-przesuwane. Czy rzeczywiście warto je kupić?

Czym wyróżniają się drzwi podnoszono-przesuwane HST?

Wydaje się, że wśród dostępnych opcji jest to najbardziej komfortowe rozwiązanie. Drzwi podnoszono-przesuwne przede wszystkim wpuszczają dużo światła. Przykładowo wybierając skrzydło o szerokości do 250 cm, możemy mieć aż 240 cm przejścia. W takim przypadku praktycznie cała ściana będzie przeszklona, co optycznie powiększy salon czy sypialnię.

Skrzydło oraz element stały przesunięte są względem siebie. Gdy przesuniemy drzwi, zachodzą one na element stały. Jeśli wybierzemy opcję z dwoma skrzydłami, będą one zachodzić na siebie. Co ważne, skrzydła przesuwają się równolegle, dzięki czemu nie zabierają miejsca w pokoju. Możemy więc umeblować pomieszczenie tak, jak chcemy, bez obaw, że nie będzie można otworzyć do końca drzwi.

Rodzaje drzwi podnoszono-przesuwnych

Wyróżniamy różne typy drzwi podnoszono-przesuwnych:

Więcej informacji o drzwiach tarasowych oraz cenach znajdziecie na stronie: http://aluhs.pl.

Toporne, ciężkie do przesunięcia – czy rzeczywiście?

Wielu osobom wydaje się, że tak ciężkie drzwi na praktycznie całą ścianę będą trudne do przesunięcia. Jak się okazuje, przesuwanie ich naprawdę nie sprawia problemu – nawet dziecku czy osobie starszej. Dodatkowo można zabezpieczyć drzwi przed przesuwaniem, przekręcając klamkę. Warto również wspomnieć, że drzwi takie są odporne na czynniki zewnętrzne i mają doskonałą izolację termiczną.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *