Materiały Polecane Teren

Ekologiczne oczyszczalnie ścieków – efektywne i trwałe

Ekologiczne oczyszczalnie ścieków to jeden z najbardziej popularnych typów oczyszczalni przydomowych stosowanych od wielu lat. To bardzo skuteczne i użyteczne urządzenia, chociaż ich montaż uzależniony jest od uwarunkowań prawnych, powierzchni działki i rodzaju gruntu. Właściwy dobór i eksploatacja oczyszczalni pozwoli na długotrwałe i bezpieczne użytkowanie, które nie wymaga dużego nakładu środków. Cały system urządzeń cechuje wysoka skuteczność oczyszczania oraz gwarancja trwałości do 30 lat. To lekkie urządzenie jest bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Poszczególne elementy są wykonane z żywic poliestrowych zbrojonych włóknem szklanym.

Rodzaje oczyszczalni ekologicznych

Oczyszczalne typu eko to często stosowane rozwiązania ze względu na niewielkie wymagania techniczne, łatwy montaż oraz niewymagający i tani sposób eksploatacji. Są trwałe, niezawodne i proste w obsłudze. Wśród oczyszczalni ekologicznych wymienić należy oczyszczalnie drenażowe, tunele rozsączkowe i oraz oczyszczalnie 2 komorowe i 3 komorowe. Konkretne rodzaje i modele oczyszczalni można znaleźć na stronie https://oczyszczalnie24.eu/9-oczyszczalnie-ekologiczne.

Oczyszczalnie drenażowe – skuteczne i tanie rozwiązania

Oczyszczalnia drenażowa jest popularnym rozwiązaniem ze względu na atrakcyjną cenę. To urządzenie może być stosowane w każdych warunkach wodno-gruntowych niezależnie od poziomu wód gruntowych.. Doskonale sprawdza się w gruntach piaszczystych czy gliniastych. Ten typ oczyszczalni jest najbardziej efektywny przy zastosowaniu zbiorników trzykomorowych ze wzgledu na większą wydajność, gdyż zatrzymują dwukrotnie więcej osadu w zbiorniku niż oczyszczalnie wyposażone w jedną komorę.

Tunelowe oczyszczalnie ścieków

Tunele rozsączkowe to kolejny sposób na przygotowanie przydomowej oczyszczalni ścieków. Zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość wykorzystania go na niewielkiej powierzchni oraz łatwej adaptacji działki do tego typu oczyszczalni. Nie wymaga ona bowiem dużych wykopów, nie powoduje zatem dewastacji zagospodarowanego wcześniej terenu ogrodu. Przy wyborze oczyszczalni tunelowej z drenażem rozsączkowym trzeba wziąć pod uwagę warunki gruntowe oraz liczbę osób mieszkających w gospodarstwie domowym. W przypadku zwykłych warunków zazwyczaj na jedną osobę przypadają trzy tunele. Natomiast w trudniejszych warunkach wodno-gruntowych warto zwiększyć zarówno liczbę tuneli, jak i ilość obsybki cementowo-piaskowej pod tunele.

Dodaj komentarz