Jak dbać o blachodachówkę?

Blaszane pokrycia dachowe cieszą się ogromną popularnością, ze względu na wiele zalet. Aby blachodachówka jak najdłużej spełniała swą funkcję, a dach wytrzymał długie lata, zapewniając komfort mieszkańcom i chroniąc przed chłodem oraz wilgocią, trzeba właściwie dbać o pokrycie dachowe. 

Utrzymywanie dachu w czystości 

Brudny oraz zakurzony dach nie tylko brzydko wygląda, ale zalegające zabrudzenia mogą uszkodzić powłokę, a w przyszłości grozić korozją. Nalezy więc we właściwy sposób dbać o całe pokrycie, nie jest to trudne ani czasochłonne. Dużo zanieczyszczeń zostaje zmyte przez opady, a te które zostają, można bez problemu usunąć przy pomocy wody pod ciśnieniem lub specjalnych preparatów. Do mycia takiego materiału jak blachodachówka nie można używać środków chemicznych, które mamy w domu, mogą one uszkodzić powłokę. W marketach budowlanych bez problemu dostaniemy preparaty przeznaczone do mycia blachy. 

Regularne przeglądy całego pokrycia dachowego 

Przynajmniej dwa razy do roku trzeba sprawdzić całą powierzchnię dachu,  bo może się okazać, że jednak wodą nie udało się zmyć wszystkich zanieczyszczeń. A zalegające mogą prowadzić do korozji. Szczegółowe kontrole należy wykonywać co najmniej raz na pięć lat, sprawdzając wtedy nie tylko powierzchnię, ale również rynny oraz krawędzie koszy dachowych.

Usuwanie na bieżąco usterek 

Może się okazać, że mimo właściwej pielęgnacji i usuwaniu na bieżąco zanieczyszczeń, na powierzchni pojawiły się drobne usterki czy uszkodzenia, które powstały w wyniku np. intensywnych opadów. Z naprawą nie można zwlekać, a nawet najmniejsze rysy trzeba bezzwłocznie naprawić, aby nie dopuścić do ich powiększania się. Do naprawienia blaszanej powłoki https://glinmet.pl/ służą specjalnie przeznaczone farby, ale przed nałożeniem pierwszej warstwy, należy najpierw oczyścić powierzchnię za pomocą alkoholu. Jeżeli powłoka jest uszkodzona w wielu miejscach, a farba na blachodachówkach zaczęła się łuszczyć, należy skonsultować się ze specjalistą i ułożyć plan przemalowania całego dachu. 

Kontrole, mycie oraz konserwacja pokrycia wykonanego z blachy, to gwarancja tego, że posłuży ono długie lata. 


Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *