Polecane Remonty

Jak dbać o panele winylowe? Czyszczenie i pielęgnacja

Panele winylowe już od kilku lat zyskują w Polsce na popularności. Przemawia za tym mnogość ich zalet ‒ są wytrzymałe, odporne na ścieranie, niezwykle proste w montażu, a ponadto świetnie prezentują się w każdej aranżacji i wystroju. Aby jednak móc jak najdłużej cieszyć się podłogą winylową, warto dowiedzieć się, w jaki sposób czyścić i pielęgnować panele winylowe.

Pielęgnacja paneli winylowych po montażu

Panele winylowe warto wyczyścić zaraz po zakończonym montażu. Jak doskonale wiemy, w trakcie prac montażowych mogą nagromadzić się kurz oraz inne zabrudzenia. Dlatego, aby móc cieszyć się wyglądem naszych paneli od samego początku, warto zadbać o ich czystość po zakończonych pracach.

W tym celu warto rozpocząć od sprzątania na sucho. Przydatny do tego celu będzie mop z mikrofibry lub odkurzacz wyposażony w miękką szczotkę. Jeśli jednak metoda czyszczenia na sucho okaże się niewystarczająca, możemy w tym celu użyć wody z dodatkiem delikatnego detergentu o neutralnym pH.

Jeśli znajdziemy się w sytuacji, w której na panelach winylowych zaległ kurz gipsowy, powinniśmy rozpocząć od kilkukrotnego zamiecenia podłogi, a następnie zastosowania metody na mokro. Dzięki temu unikniemy pojawienia się nieestetycznych smug na panelach.

Codzienna pielęgnacja paneli winylowych

Jedną z zalet paneli winylowych jest fakt, że są niezwykle proste do utrzymania w czystości.  Aby pozbyć się większości zabrudzeń, regularne zamiatanie lub odkurzanie będzie wystarczające. Jeśli jednak musimy do ich wyczyszczenia użyć metody na mokro, warto pamiętać, aby unikać korzystania z produktów, których składy oparte są o silikony, woski lub posiadają właściwości żrące. Zarówno silne środki chemiczne jak i korzystanie z narzędzi szorujących mogą trwale uszkodzić powierzchnię naszych paneli. 

Stosując się do powyższych wskazówek będziemy mieć pewność, że nasza podłoga przez wiele lat będzie w świetnej kondycji.

Szczegółowe informacje na temat pielęgnacji paneli winylowych oraz ich pełną ofertę znajdziecie na stronie: https://centrumposadzek.com.pl.