Jak dobrać moc instalacji elektrycznej i znaleźć najlepsze sprzęty rtv i agd?

Jak pokazują badania z roku na rok rośnie zużycie energii elektrycznej, co niestety przekłada się na ceny prądu, ale także znacząco przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Dlatego warto szukać takich rozwiązań, dzięki którym zużycie energii będzie zdecydowanie mniejsze. Osoby, które budują dom często stają przed dylematem, jak dobrać moc instalacji elektrycznej? W dzisiejszym poradniku skupimy się na tym aspekcie, ale także zastanowimy się jak wybrać najlepszy sprzęt RTV i AGD, dzięki czemu rachunki będą niższe.

Moc przyłącza elektrycznego ma znaczenie

Nim otrzyma się dostęp do energii elektrycznej należy złożyć odpowiedni wniosek i wybrać dostawcę. Musicie tutaj wiedzieć, że bardzo ważne jest czytanie umów, gdyż często różnice w cenach taryf są dosyć widoczne. Następnie należy oszacować jakie urządzenia będziecie posiadać, a także ile prądu z instalacji będą one pobierać podczas normalnego użytkowania. Tutaj warto skorzystać z kalkulatora mocy przyłączeniowej. Zazwyczaj szacuje się, że kiedy używa się jedynie sprzętów RTV czy oświetlenia, moc przyłączeniowa powinna wynosić 10 – 12 kW. W wielu, nawet nowych, domach stosuje się podgrzewacze do wody, czajniki elektryczne, czy nawet kuchenki elektryczne. Wtedy też zużycie prądu jest wyższe i najlepiej, aby moc przyłączeniowa wynosiła od 15 do 30 kW. Tutaj mamy dla Was radę, a mianowicie lepiej zawyżyć nieco wartość zapotrzebowania.

Jakość ma znaczenie

Oczywiście musimy tutaj wspomnieć jeszcze o profesjonalnej aparaturze modułowej. Dzięki jej zastosowaniu zyskuje się zabezpieczenie instalacji elektrycznej, a także można nadzorować jej pracę. Warto postawić na takie modele, które są najwyższej jakości i chronią nie tylko instalację, ale również urządzenia elektryczne przed wszelkimi skutkami zwarć, przeciążeń, a także przepięć, a przy tym stanowią ochronę przeciwpożarową. Tutaj polecamy Wam aparaturę modułową w amper.pl, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających, a przy tym jej cena jest naprawdę korzystna.

Postaw na odpowiedni sprzęt

Skoro już wiecie, że lepiej nieco zawyżyć moc instalacji elektrycznej, w razie gdy przez lata będziecie kupować nowe sprzęty to musicie także wiedzieć, że wybór odpowiednich urządzeń ma bardzo duże znaczenie. Otóż należy stawiać na modele energooszczędne, a więc klasy A++, dzięki którym zużycie energii jest dużo mniejsze, a to przekłada się także na zmniejszenie rachunków. Warto tutaj wspomnieć jeszcze o aspekcie ekologicznym, wszak dzięki najlepszej jakości sprzętom w znaczący sposób zmniejsza się ilość emitowanych do atmosfery zanieczyszczeń. Oczywiście należy wiedzieć, że sprzęty wysokiej klasy energetycznej są nieco droższe, jednak już po krótkim czasie inwestycja się Wam zwróci i rzeczywiście rachunki za energię będą niższe.

Nowoczesne rozwiązania kluczem do sukcesu

Coraz więcej osób szuka ekologicznych rozwiązań, dzięki którym nie tylko zaoszczędzą, ale przy tym nie przyczynią się do degradacji środowiska. Świadomość ekologiczna jest bardzo ważna, dlatego też każdy z nas powinien postarać się o zastosowanie takich rozwiązań, dzięki którym zanieczyszczenie powietrza będzie mniejsze. Do tego celu można wykorzystać zieloną energię, np. ze słońca, a więc panele fotowoltaiczne. Taki sprzęt sprawi, że będziecie samowystarczalni, gdyż jeśli wyprodukujecie nadwyżki prądu, to możecie je przekazać do elektrowni i wykorzystać w okresie większego zapotrzebowania lub dzięki temu obniżyć swoje rachunki. Ale żeby instalacja fotowoltaiczna spełniała swoją rolę i była skuteczna musi być umieszczona w odpowiednim miejscu, najlepiej w takim, gdzie dostęp do słońca nie jest ograniczony. Instalację można umieścić na dachu, ale także na gruncie, na specjalnych konstrukcjach zapewniających ustawienie ich pod odpowiednim kątem i nad ziemią.

Pamiętajcie jeszcze, aby wcześniej wykonać audyt energetyczny, co pozwoli także sprawdzić, jakie macie zapotrzebowanie. Ponadto kupujcie tylko najlepszej jakości sprzęty. Jeżeli nie macie podłączenia do instalacji gazowej, to możecie zdecydować się na kuchenkę elektryczną bądź też zastosować butle gazowe i co ważne jedno i drugie rozwiązanie świetnie się sprawdza, przy czym w przypadku wyboru kuchenki elektrycznej musicie wiedzieć, że zużycie energii wzrośnie.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *