Deweloperzy

Jak fotografować nieruchomości na sprzedaż?

Jak wiemy, oferty nieruchomości zawierające zdjęcie mają dużo większe powodzenie. Nie wystarczy jednak wykonać fotografii komórką, by nasza oferta cieszyła się zainteresowaniem. Zdjęcia niedoświetlone, słabej jakości czy robione trzęsącą się ręką mogą tylko negatywnie wpłynąć na odbiór oferty. Jak wykonać profesjonalne fotografie nieruchomości?

Rozpocznij od przygotowania nieruchomości

Nieruchomość do sesji powinna być przygotowana podobnie, jak do wizyty naszych klientów. Przede wszystkim mieszkanie czy dom należy dokładnie posprzątać. Wszystkie niepotrzebne rzeczy, takie jak kartony ze starymi sprzętami itp., powinny zostać wyniesione. Unikajmy zdjęć zawierających nasze pamiątki rodzinne oraz inne osobiste przedmioty. Nadmiar tych wszystkich rzeczy sprawia, że pomieszczenie wydaje się przytłoczone i wyraźnie mniejsze. Także prywatne zdjęcia umieszczone na półkach nie są dobrym pomysłem, ponieważ klienci lubią sobie wyobrażać, jak samodzielnie urządzą nowe mieszkanie. Widok naszych osobistych rzeczy może wywołać u nich pewien dyskomfort.

Postarajmy się naprawić wszystkie drobne usterki w mieszkaniu, takie jak odstające kable, drzwiczki od szafki wyrwane z zawiasów czy pękająca farba na meblach. Warto odświeżyć zabrudzone ściany, na których wyraźnie widać zacieki. Zwłaszcza w kuchni i łazience powinniśmy postarać się o perfekcyjną czystość.

Odpowiednie oświetlenie pomieszczenia oraz kadrowanie

Jak wiadomo, idealne fotografie charakteryzują się ostrością i odpowiednim doświetleniem. Jeśli mamy możliwość, róbmy zdjęcia w naturalnym świetle – najlepiej rano lub po południu. Wówczas światło jest miękkie i pomieszczenie wygląda dużo przytulniej. Unikajmy robienia zdjęć wieczorem czy w nocy, ponieważ ciemne okna optycznie zmniejszają wnętrze, które dodatkowo wygląda ponuro.

Jeśli chcemy, możemy wykorzystać również sztuczne światło. Spróbujmy włączyć lampki nocne w sypialni czy zapalić świece w salonie i sprawdźmy, w której wersji wnętrze prezentuje się lepiej.

Ostatnia ważna rzecz to kadrowanie. Róbmy zdjęcia na wprost, usuńmy z kadru zbędne rzeczy i eksponujmy to, co jest w pomieszczeniu najważniejsze.

Jeśli zależy Ci na sprzedaży nieruchomości Lubin, zajrzyj na stronę: http://nieruchomoscilubin.com/.

Dodaj komentarz