Jak urządzić przytulny taras?

Mówi się, że taras to takie przedłużenie naszego domu. To właśnie tam spędzamy najwięcej czasu w sezonie letnim. Poranki na świeżym powietrzu z kubkiem kawy to marzenie wielu osób. Urządzenie tarasu wcale nie musi być trudne. Ba, niektóre rzeczy, jak np. meble, możemy nawet zrobić sami.

Drzwi tarasowe

Idealnym rozwiązaniem dla każdego tarasu są szklane drzwi na całą ścianę. To świetny pomysł, jeśli chcemy jak najlepiej doświetlić wnętrze domu. Co byście powiedzieli na przykład na aluminiowe drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne (http://aluhs.pl/drzwi/aluminiowe-drzwi-tarasowe-podnoszono-przesuwane-hs-hst/)? Do wyboru mamy różne typy takich drzwi:

Meble na taras

Bardzo popularne są zestawy rattanowe albo wszystkie inne meble, które imitują rattan. Ale co byście powiedzieli na przykład na meble z palet? Możemy je zrobić samodzielnie. Ogranicza nas chyba jedynie wyobraźnia. Z palet stworzymy zarówno ławy, fotele, stoliki czy nawet łóżka. Możemy pomalować je na dowolny kolor, który wpasuje się w stylistykę całego domu.

Jeśli taras jest bardzo nasłoneczniony warto pomyśleć o ogrodowych parasolach czy nawet markizach, które będą chronić nas przed słońcem.

Rośliny i dekoracje na taras

Taras pełen roślin i kwiatów zawsze wygląda świetnie. Prócz standardowych surfinii czy pelargonii możemy pokusić się też o jakieś drzewka owocowe albo pnące krzewy winorośli. Warto też pomyśleć o oświetleniu tarasu – może jakieś ozdobne girlandy świetlne albo lampki solarne.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *