Jak wybrać ogrodzenie posesji?

Wygląd ogrodzeń coraz częściej jest dopasowywany stylistycznie do zabudowań. To od niego zależy w końcu, jak prezentować się będzie cała posesja!  Role ogrodzenia i jej funkcja reprezentacyjna jest dziś równie istotna i ważna, jak funkcja ochronna, którą ma pełnić ogrodzenie. Nowoczesne ogrodzenie potrafi być elementem niezwykle ciekawym, dekoracyjnym i przyciągającym wzrok. Jak wybrać ogrodzenie posesji? 

Najważniejsze cechy ogrodzenia

Dla każdego klienta inne cechy ogrodzenia mają znaczenie. Przecież to od nas samych zależy, co kupimy! Każdy klient jest inny, dlatego producenci ogrodzeń do posesji (zarówno prywatnych, jak i publicznych) prześcigają się w poszukiwaniu nowych rozwiązań.

Niektórzy Klienci godząc się na niższą jakość, stawiają na te ogrodzenia, które są tanie. Inni zaś są skłonni zapłacić więcej, ale w zamian liczą przede wszystkim na wieloletnią trwałość. Jak wybrać ogrodzenie posesji i na co zwrócić uwagę? Jest wiele istotnych czynników, w tym np. powłoki do zadań specjalnych, dostępność różnych kolorów, zastosowany materiał, jakość, a nawet sam producent. Warto także, by przy wyborze posesji pamiętać o tym, jak ogrodzenie będzie się prezentowało.

Ochrona przed korozją – na to zwróć uwagę przy zakupie ogrodzenia

Idealne ogrodzenie metalowe to takie, które jest trwałe i przez długie lata nie wymaga żadnej konserwacji. Z upływem lat wygląda i spełnia swoje funkcje tak samo znakomicie jak w dniu montażu. 

Ogrodzenie metalowe - Betto.pl

Rekomenduje się przede wszystkim zakup przęseł ogrodzeniowych ocynkowanych. Posiadają one specjalną powłokę, która jest odporna na działanie wody, wysokie i niskie temperatury, a także promieniowanie UV, co zapewnia ogrodzeniu świetną ochronę antykorozyjną. To dobry standard, z którego nie należy rezygnować! 

Warto zainteresować się również panelami zabezpieczonymi poprzez malowanie proszkowe. Co to znaczy? Na takie ogrodzenie składa się cynkowanie oraz dodatkowa powłoka malarska – to rozwiązanie gwarantujące jeszcze wyższą odporność na czynniki zewnętrzne.

Kolorowe ogrodzenie posesji

Ogrodzenie metalowe absolutnie zawsze świetnie pasuje zarówno do nowoczesnej, jak i klasycznej architektury. Ma to związek z tym, że nie tylko jest modne, ma świetny design, można je łączyć np. z elementami klinkierowymi, betonowymi czy gabionowymi, ale także na to, że są dostępne w różnych kolorach. 

Na co postawić wybierając odpowiednie ogrodzenie? Wielu klientów stawia na klasykę, czyli standardowe segmenty ogrodzeniowe w kolorach takich jak czerń, szarość, zieleń, grafit, antracyt czy brąz. To nieprzemijająca klasyka.

Wybór (według niektórych na całe szczęście) nie ogranicza się do podstawowych wersji kolorystycznych – wiodący producenci ogrodzeń, jak np. Betto.pl, umożliwiają zakup ogrodzenia w dowolnej barwie z palety RAL. 

Warto jednak wiedzieć, że decydując się na kolor spoza uniwersalnego szablonu, trzeba zwykle liczyć się z dopłatą do ceny podstawowej.  Najczęściej wynosi ona dość standardowo od 10% do 25%. To jednak możliwość nad którą warto się pochylić, jeśli chcemy uzyskać absolutnie nieszablonowe ogrodzenie, wyróżniające każdą posesję. 

Zastanawiając się nad tym, jakie ogrodzenie wybrać, niewątpliwie trzeba rozważyć:

  • technologię, w której wykonano powłokę ochronną, czyli taką, która zabezpieczy ogrodzenie bez korozją;
  • elementy wykonane samego materiału i utrzymane w tym samym stylu – czy każde ogrodzenie będzie pasować do działki, a może wybrać coś wyjątkowego?;
  • walory estetyczne, jak kolor, ażurowość ogrodzenia;
  • stosunek ceny do jakości.

Znakomitej jakości ogrodzenie można znaleźć u polskiego producenta firmy Betto. Zapoznaj się z pełną ofertą na https://betto.pl/

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *