Technologie

Jak zautomatyzować pracę pompy i zadbać o stałe ciśnienie wody?

Jak utrzymać stałe ciśnienie wody w Twojej instalacji hydraulicznej, w której używasz pompy wodnej? Zrobisz to dzięki sterownikowi IBOPRESS SX 230V.

Niezawodne pompy wodne

Pompa wodna to urządzenie, które zapewnia optymalny punkt pracy systemu wodnego, zainstalowanego w Twoim domu. Niezawodne rozwiązania technologiczne użyte do jej budowy zapewniają stabilną pracę pompy i właściwy obieg wody w instalacji. Jeśli używasz pompy głębinowej do zaopatrzenia swojego domu w wodę, koniecznie zapoznaj się z elektronicznym wyłącznikiem ciśnieniowym IBOPRESS.

Pompa wodna a wyłącznik ciśnieniowy

Pompy wodne służą do transportu czystej i zimnej wody. Są częścią instalacji hydraulicznej wszędzie tam, gdzie potrzebne jest zaopatrzenie w wodę. Ich działanie polega na pompowaniu wody ze źródła do odbiorników. Na przykład ze studni głębinowej do kranów w domu. Pompy wody działają z optymalnym ciśnieniem. Jednak wysokość podnoszenia cieczy i uwarunkowania geologiczne mogą powodować spadek lub nagły wzrost ciśnienia. Dlatego warto ten produkt wzbogacić o elektroniczny wyłącznik ciśnieniowy, który wspomaga utrzymanie prawidłowej pracy pompy wodnej i zapobiega nagłemu skokowi ciśnienia, który mógłby uszkodzić urządzenia obsługujące obieg wody.

Jak zautomatyzować pracę pompy — pompy wodne

Elektroniczny wyłącznik ciśnieniowy IBOPRESS SX 230V to urządzenie, dzięki któremu zautomatyzujesz pracę pompy. Poprawia bezpieczeństwo i trwałość instalacji oraz sprawia, że sterowanie pompą staje się wręcz bezobsługowe. Poza tym nie wymaga podłączenia do dużego zbiornika hydroforowego, dzięki czemu oszczędzasz miejsce. Wyposażony w ceramiczny czujnik ciśnienia, sterownik IBOPRESS SX 230V gwarantuje dokładne pomiary ciśnienia i pozwala zaoszczędzić energię.

Zadbaj o stałe ciśnienie wody z wyłącznikiem ciśnieniowym

Warto wyposażyć pompę wody w elektroniczny wyłącznik ciśnieniowy. Do jego montażu nie potrzeba specjalistycznych narzędzi, a system hydrauliczny zyskuje automatyczne wsparcie i ochronę przed skokami ciśnienia, które mogłyby uszkodzić podłączone do niego urządzenia. Ponadto jego obsługa jest niezwykle łatwa. IBOPRESS SX 230V ma czytelny wyświetlacz i pozwala odczytywać różne sygnały zdarzeń zachodzących w procesie pompowania. Szybko docenisz jego możliwości i komfort użytkowania.

Wyłącznik ciśnieniowy zapobiega także pracy pompy na sucho. Szybko wykrywa spadek ciśnienia i wyłącza pompę. Poznaj więcej jego zalet na https://www.dostudni.pl/elektroniczny-wylacznik-cisnieniowy-ibopress-sx-230v,id5795.html.