Jaka blacha na skośny dach?

Obecnie modne jest projektowanie skośnych dachów. Po pierwsze wygląda to estetycznie i nowocześnie, a po drugie zapewni większe bezpieczeństwo, przed na przykład porywistym wiatrem. To rozwiązanie szczególnie bardzo popularne na terenach górzystych. Jednak jak wiadomo, sam projekt dachu to nie wszystko. Liczy się jeszcze pokrycie, czyli to co zdobi go z zewnątrz. Jaki rodzaj materiału będzie więc najodpowiedniejszy? Zapraszamy do przeczytania tego poradnika.

Skośny dach – idealne pokrycie dachowe

Skośny dach to modne rozwiązanie. Można dzięki niemu zrobić efektywny pokój na poddaszu z oknami dachowymi. Poza tym to również trwałe i nie takie drogie przedsięwzięcie. Jednak zawsze najlepsze, czyli wystrój górnej części domu zawsze zostawiamy na koniec.

Chcemy na spokojnie wybrać rodzaj pokrycia, by pasował do koloru elewacji, ale i krajobrazu domów w okolicy, w której będziemy mieszkać. Blachodachówka modułowa to rozwiązanie bardzo popularne i decyduje się na nie bardzo dużo osób. 

Jak montuje się blachodachówkę modułową?

  1. Montaż pasów rynnowych oraz obróbka bocznych krawędzi dachu.
  2. Wyznaczenie odległości od krawędzi obróbki.
  3. Zaczepienie listy startowej o górną krawędź pasa nadrynnowego.
  4. Zamocowanie listem startowych za pomocą wkrętów do deski okapowej.
  5. Pora na założenie pierwszego arkusza blachodachówki modułowej za pomocą łącznika.

A co w sytuacji, gdy nie znamy się na montażu pokrycia dachowego lub po prostu nie chcemy robić tego samodzielnie? W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem będzie wynajęcie ekipy fachowców. To pozwoli na zaoszczędzanie sobie nie tylko stresu, ale i masy czasu.

Gdzie kupić najlepsze materiały do wykonania pokrycia dachowego?

Markety budowlane oferują bardzo dużo pokryć dachowych i między innymi blachodachówek modułowych. Nie jest to jednak dobre źródło tych produktów. Często są one wystawione na działanie negatywnych warunków zewnętrznych.

Poza tym nigdy nie wiadomo, czy nie były już wcześniej zwracane do sklepu. Nie ma tez pewności, że wymiary będą odpowiednie do naszego projektu. Najlepszych rozwiązaniem będzie blachodachówka http://glinmet.pl/ prosto od producenta do kupienia na tej stronie internetowej. 


Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *