Jakie półki wybrać do pokoju dziecięcego?

26

Umeblowanie pokoju dziecięcego jest nie lada wyzwaniem. Dopasowanie odpowiedniej farby, a do niej mebli – to duże wyzwanie dla każdego rodzica. Jest jednak kilka rozwiązań, które pozwalają w prosty sposób uporać się z tym problemem i zapewnić dziecku wysokiej jakości wyposażenie pokoju.

Półki dla dzieci są jednym z ważniejszych etapów w trakcie rozmieszczania mebli w pokoju. Służą one nie tylko do umiejscowienia konkretnych rzeczy, ale przede wszystkim jako elementy dekoracyjne. W ten sposób można połączyć przyjemne z pożytecznym, nie narażając się jednocześnie na niezadowolone miny najmłodszego członka rodziny.

Półki dla dzieci mogą być zarówno narożne, jak i ścienne. Pojawienie się tego typu umeblowania gwarantuje porządek w dziecięcym pokoju. Zwłaszcza, gdy maluch ma nie tylko dużo zabawek, ale i książek. Zyskanie nawet odrobiny dodatkowej przestrzeni wiąże się z dużym sukcesem.

Rodzaje półek dla dzieci

Możemy wybierać również spośród półek ściennych, wiszących i stojących. Wszystko zależy od tego, ile miejsca mamy do wykorzystania. Wiszące półki dla dzieci są najłatwiejszym i wygodnym rozwiązaniem problemu braku miejsca w pokoju. Swój sukces zawdzięczają przede wszystkim designowi, który jest tworzony z myślą o wszystkich rodzajach aranżacji wnętrz.

Dla jednych – klasyka oraz prostota są źródłem wszelkiego szczęścia. Dla innych z kolei, najważniejsze jest nowoczesne wzornictwo i oddanie klimatu pomieszczenia lub osobowości mieszkańca. Te ostatnie mają nie tylko wyraziste kolory, ale również kształty, dzięki czemu wpasowują się nawet w komiksowe aranżacje przestrzeni, idealne dla małego dziecka.

Do tradycjonalistów i osób kierujących się w życiu minimalizmem znacznie bliższe będą półki wykonane z białego dębu, brzozy, sosny czy innych rodzajów drewna w stonowanych, jednolitych kolorach. Zazwyczaj są one produkowane również z trwałej płyty wiórowej. Tego typu półki nie załamują się pod dużym ciężarem, np. kilku grubych książek.

Innym rodzajem półek są te tworzone z laminowanej płyty ze specjalnymi obrzeżami ABS. Takie meble posłużą przez wiele lat, będą wyglądały estetycznie i nie są podatne na odpryski czy zadrapania.

Czym się wyróżniają?

Wiszące półki dla dzieci mogą mieć różne kształty, które wpasowują się w różne konfiguracje w pokoju lub/i mieszkaniu. Dzięki temu można maksymalnie zagospodarować wnętrze, jednocześnie jak najlepiej je aranżując, przy czym wykorzystując w jak największym stopniu ułożenie mebli.

Niecodzienne projekty pozwalają na większą swobodę manewrowania nie tylko pomiędzy pokojami, ale także w ramach jednego pomieszczenia. Połączenie kilku półek w jedną bądź stworzenie niebanalnego drzewka czy koła jako mebla, może całkowicie zmienić wnętrze lokum.

Nowoczesność wiąże się również ze swego rodzaju oddechem architektonicznym. Postępowe meble są zdecydowania bardziej lekkie w wykonaniu, a co za tym idzie – są znacznie lepiej i delikatniej postrzegane nie tylko przez mieszkańca, ale i gości. Dodatkowo nowoczesne półki dla dzieci optycznie powiększają przestrzeń, są bardziej schludne i łatwiejsze w utrzymywaniu czystości. Coraz częściej osoby nabywające meble szukają nietypowych połączeń kolorystycznych, których efekt będzie powalający. Dzięki temu półki stają się rodzajem użytecznej dekoracji.

Ale na rynku są też półki narożne. Zalecane są przede wszystkim do małych pokoi, a to dzięki ich odpowiedniej konstrukcji. Wręcz idealnie wpasowują się w mniejsze pomieszczenia, przy czym nie zabierają przestrzeni, a jedynie ją ubogacają swoimi kształtami i kolorami. Stąd decydując się na zakup mebli, warto dobrze przemyśleć nie tylko potrzebę, ale i efekt wizualny, jaki chce osiągnąć właściciel domu czy mieszkania.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *