Remonty

Jakie są zalety zastosowania wiszących szafek łazienkowych pod umywalkę?

Łatwo obecnie mieć zachwycającą i funkcjonalną łazienkę. Osoba ją urządzająca może korzystać z możliwości, które kiedyś nie były dostępne. Jedną z nich jest rezygnacja z tradycyjnego mebla, który ustawia się pod umywalką. Nowszą opcją są wiszące szafki łazienkowe pod umywalkę. Taki wybór ma zalety. Dotyczą one wyglądu łazienki oraz kwestii praktycznych.

Lekkość wizualna i nowoczesny wygląd łazienki

Szafka wisząca nie dotyka podłogi. To sprawia, że wygląda lekko i nadaje lekkości całemu wnętrzu łazienki. Lekkość wizualna to obok jasnej kolorystyki najlepszy sposób, aby powiększyć optycznie wnętrze. Bardzo chętnie wybiera się więc wiszące szafki łazienkowe pod umywalkę, gdy łazienka jest mała lub średnia.

Dużym wnętrzom optyczne powiększanie nie jest potrzebne, ale i do nich wybiera się wiszące meble. Cenne są wtedy inne ich zalety. Takie umeblowanie podkreśla nowoczesny charakter aranżacji. Jeśli łazienka ma mieć taki styl, to warto do niej wybrać szafkę wiszącą. Wybierając tego typu mebel, łatwo też nadać aranżacji luksusowy charakter. To może być ważne bez względu na to, czy łazienka jest mała, czy duża, a także, jaki ma styl.

Szafka wisząca dla zwolenników idealnej czystości

Szafka, którą się wiesza, zamiast ustawiać, to także wybór dla zwolenników perfekcyjnych porządków. Przy meblach stojących nie da się posprzątać aż tak dokładnie. Szafki wiszące pod umywalką zapewniają dostęp do podłogi. Można dokładnie oczyścić płytki z kurzu, brudu czy zachlapania. Znaczenie ma też, czy wygodny jest dostęp do tego obszaru. Warto to mieć na uwadze, gdy wybiera się meble do łazienki i planuje ich rozmieszczenie.

Dostęp do podłogi to atut, ale jeśli w miarę wygodnie można sięgnąć do niej mopem czy ręką. Szafka nie powinna być zawieszona zbyt nisko. Zwolennicy perfekcyjnej czystości w łazience mogą wybrać także inne meble w wersji do zawieszenia. Przy wyborze mebli stojących w ogóle nie trzeba sprzątać podłogi, bo ją zajmują. Jednak brud się gromadzi. Dlatego niektórzy wolą mieć ten dodatkowy fragment podłogi do sprzątnięcia i dzięki temu większą czystość w łazience.

Szafka pod umywalkę – na dowolnej wysokości

O ile umywalkę można by zawiesić w dowolnym miejscu, o tyle problemem jest wysokość szafek stojących. Jest ona znormalizowana. Jest ustalona tak, by zapewniać wygodę przeciętnej dorosłej osobie. To jednak oznacza, że wiele osób nie może wygodnie korzystać z umywalki. Wisząca szafka rozwiązuje ten problem. Tak samo, jak umywalkę można powiesić na dowolnej wysokości, tak można zrobić z szafką.

Osoby niskie lub wysokie mogą mieć jej blat na innej wysokości, niż znajduje się zazwyczaj. Umieszczą szafkę wyżej lub niżej, tak aby było to dla nich dogodne. Przyda się takie rozwiązanie także w łazienkach przeznaczonych jedynie dla dzieci. Warto dopasować wyposażenie tego pomieszczenia nie tylko do ich gustu, ale i wzrostu. Możliwość umieszczenia mebla pod umywalkę na dowolnej wysokości to ważny atut. Ta zaleta i inne sprawiają, że zainteresowanie tym nowszym rodzajem szafek jest bardzo duże.