Kiedy wymienić materac w łóżku?

W Twojej sypialni zawsze dziwnie pachnie? A może masz wrażenie, że praktycznie nie przesypiasz nocy? Bolą Cię mięśnie, budzisz się z migreną albo skurczem w łydce… Takie niedogodności oznaczają tylko jedno. Najwyższa pora wymienić swój stary materac i zastąpić go nowym, higienicznym i komfortowym nie tylko dla kręgosłupa, ale i głębokiego snu. Co wybrać? Na co zwrócić uwagę kupując materac?

Higiena snu to podstawa

Nieprzyjemna woń w sypialni, mimo wietrzenia i wymiany tekstyliów, najczęściej jest spowodowana starym i zawilgoconym materacem. W czasie snu również się pocimy, a spanie pod sztuczną pościelą i w poliestrowej piżamie, jeszcze dodatkowo wzmaga pracę gruczołów. Budzimy się w nocy zlani potem, wybijamy się z głębokiego snu i w efekcie wstajemy niewypoczęci.

Niektórzy próbują wietrzyć materac, wyciągając go z ramy łózka i wystawiając, np. na balkon. Taki zabieg pomoże na krótko. Jeśli kupiliśmy materac powleczony nieoddychającą tkaniną, ze zwykłą gąbką, higiena snu jest całkowicie zaburzona. Wtedy warto zdecydować się na nowy, który zapewni nam wygodny i zdrowy sen.

Wybór nowego materaca

Nie chcesz ponownie wybrać złej jakości materaca, ponieważ to droga inwestycja, której nie podejmuje się na chwilę. Kiedy więc zależy Ci na naprawdę dobrej jakości wypoczynku, obejrzyj łóżka Kraków. Znajdziesz tam między innymi:

  • Łóżka kontynentalne. Najczęściej spotykane w hotelach i pensjonatach. Coraz częściej goszczą w domowych sypialniach. To duże, przytulne łózka z miękkim obiciem i bardzo wygodnym zagłówkiem. Materac w tym wypoczynku, posiada kieszeniowe sprężyny i bardzo wygodne podłoże, dzięki czemu łóżko ugina się pod kręgosłupem i amortyzuje mięśnie.

  • Łóżka tapicerowane. Pół okrągłe, z zagłówkiem, pojemnikiem na pościel lub miejscem pod materacem. Wyprofilowane w kształcie litery S lub przypominające te, z królewskiej alkowy. Pięknie wykończone delikatną i wysokiej jakości tkaniną. W różnych kolorach. Dedykowane do wielkich sypialni, z klasycznym lub retro wystrojem.

  • Łóżka multisystem box – kup tutaj: https://expertsnu.pl/. Najnowocześniejsze pod względem designu i innowacyjne jeśli chodzi o przechowywanie. Dzięki skrzyni, mamy miejsce na zapasową pościel, piżamy lub ręczniki. Równie dobrze możemy codziennie chować kołdrę i pozostawiać łóżko w porządku. Elegancko wykończone tapicerką lub skórą, nadają charakter każdej sypialni.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *