Klasy i trwałość betonu a wybór najlepszego

Trwałość i klasę betonu mierzymy za pomocą specjalistycznych parametrów, dzięki którym będziemy mogli wybrać ten, który idealnie nada się na naszą inwestycję. Z uwagi na szeroki wybór owego rodzaju materiału, warto wiedzieć, jaki wariant sprawdzi się najlepiej w przypadku budowy domu i wszędzie tam, gdzie beton jest niezbędny. O tym wszystkim przeczytasz w tym artykule.

Najlepszy beton – cechy i pozyskiwanie

Do mieszanki spoiwa hydraulicznego dodaje się kruszywo oraz wodę w odpowiednich proporcjach. Tak powstaje wysokiej klasy beton towarowy, który – w zależności od ilości dodanych substratów – wyróżnia się rozmaitymi twardościami i gęstościami. Ważne jest, by przed ostatecznym wyborem klasy tego spoiwa, sprawdzić jego poziom ścieralności. W ten sposób możemy wybrać beton idealny na budowę fundamentów, umocnień lub drogi.

Materiał ten charakteryzuje się bardzo dobrą trwałością, co oznacza, że często zastępuje asfalt, np. na autostradach i drogach ekspresowych. Beton w danej klasie gęstości i odporności na ścieranie, może być użyty jak substrat na fundamenty, chodnik lub część konstrukcji mostu i innej inwestycji, która będzie narażona na obciążenia. Idealny beton spełnia normę PN-EN 206+A1:2016-12, więc zanim wybierze się producenta, dobrze jest sprawdzić czy jego materiał posiada te wymagania.

Podział betonu ze względu na gęstość

To, jakiej gęstości beton zostanie wybrany, zależy od tego, gdzie będzie wykorzystany. Według wyżej wspomnianych norm, materiał dzieli się na lekki, zwykły i ciężki. Ten z oznaczeniem C 8/10 sprawdzi się w warunkach domowych, jako wylewka pod posadzę, system podłogowy lub podłoże w garażu, na tarasie czy balkonie. Jeśli natomiast potrzebny jest beton pod bardziej skomplikowane inwestycje, idealny będzie ten typowany na C 20/25.

Na przykład firma beton Radomsko posiada nowoczesny system betoniarni, które produkują wysokiej klasy beton towarowy o różnych rodzajach gęstości. Od tego parametru, różni się także cena. Dlatego bardzo istotne jest, by dopasować klasę owego substratu do tego, w jakich warunkach zostanie użyty i w jakim celu. Beton towarowy możesz zamówić tutaj: http://wlodar.com.pl/.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *