brown wooden table and chairs
Polecane

Konserwacja Kosiarki – Wszystko co musisz wiedzieć!

Kosiarka jest jednym z tych narzędzi, bez których nasz ogród nie mógłby mieć takiego blasku, jakiego w nim pragniemy. To właśnie ten sprzęt potrafi wyrównać nasz trawnik w taki sposób, że z ogromną chęcią zamienilibyśmy nasze łóżko, aby móc się na nim wylegiwać. Jednak, aby uzyskać taki efekt, musimy dbać o zdrowie naszej kosiarki. Dlatego jej serwis i konserwacja przed i po sezonie, jest niezwykle istotna w utrzymaniu naszego sprzętu w dobrej kondycji. Jak ta czynność wygląda? O czym warto pamiętać? Napiszemy w dzisiejszym artykule. Życzymy miłej lektury.


Konserwacja Kosiarki – Czyszczenie

Zanim przystąpimy do właściwej konserwacji kosiarki, wpierw musimy ją dokładnie oczyścić. Powinniśmy to robić po każdym koszeniu, a najważniejszym miejscem, jest spód kosiarki. Do tego celu potrzebna nam będzie szczotka lub sprężone powietrze, a w przypadku kosiarki spalinowej – strumień zimnej wody. Dzięki temu, szybko i sprawnie dotrzemy do wszystkich zabrudzonych zakamarków. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej – warto czyścić kosiarkę po każdym koszeniu. Dzięki temu unikniemy zmniejszenia trwałości materiałów i korozji. W kosiarce spalinowej warto, co jakiś czas, sprawdzić filtr powietrza. To on w głównej mierze przyczynia się do prawidłowego działania pracy silnika. Jeżeli jest zanieczyszczony – powinniśmy go delikatnie oczyścić. W przypadku silnych zabrudzeń, powinniśmy filtr powietrza do kosiarki wymienić na nowy.

Konserwacja kosiarki – sprawdzenie stanu silnika

W kosiarce elektrycznej należy sprawdzić przewody elektryczne w momencie, gdy ona zaczyna nieprawidłowo działać. W innym wypadku nie jest wymagana nasza interwencja. Jednak jeśli używamy kosiarki spalinowej, to będziemy musieli poświęcić jej więcej uwagi. 

W tym przypadku, musimy sprawdzić świece zapłonowe i ewentualnie wymienić olej. Powinniśmy to robić po każdych 25 godzinach pracy kosiarki. Robimy to po całkowitym wypaleniu paliwa z baku. Zwiększa to bezpieczeństwo, ponieważ zmniejsza to ryzyko samozapłonu kosiarki. 

Jeżeli potrzebujesz części do kosiarek wysokiej jakości, koniecznie odwiedź: https://ogrodexmilicz.pl

Konserwacja kosiarki – Jak serwisować po sezonie?

Musimy pamiętać, aby odpowiednio zabezpieczyć nasz sprzęt na zimę. Dzięki temu, będzie on w następnym roku pracować sprawnie i bez zarzutu. Po dokładnym oczyszczeniu, powinniśmy posmarować spód i inne metalowe elementy olejem. Uchroni to kosiarkę przed działaniem rdzy. 

Warto również pamiętać o wyważeniu i naostrzeniu ostrzy. Usprawni to ich działanie. 

Jeżeli posiadasz kosiarkę spalinową – pamiętaj o opróżnieniu zbiornika z paliwem.