Koparko-ładowarki JCB 4CX jako wydajne i komfortowe rozwiązanie

Szukasz pojazdu, który uzupełni flotę sprzętu ciężkiego, jakim dysponujesz? Weź pod uwagę koparko-ładowarkę 4CX. To model wyprodukowany przez JCB odznaczający się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Jest wydajna, a przy tym komfortowa i bezpieczna w obsłudze dla operatora. O wszystkim, co powinieneś o niej wiedzieć, przeczytasz w naszym artykule.

4CX to największa koparko-ładowarka w katalogu produktów marki JCB. Odznacza się nowoczesnym designem, bogatym wyposażeniem oraz zaawansowanymi technologiami. Przyjrzymy się jej bliżej!

Przemyślana konstrukcja

Koparko-ładowarka JCB pomimo swojej mocy jest kompaktowa i zwrotna. Operator ma zapewnioną dobrą widoczność przez szybę przednią oraz boczną. Duży prześwit do ziemi i cztery równe koła pozwalają na swobodne pokonywanie przeszkód nawet na nierównym terenie. Za komfort kierowcy odpowiada też wygłuszona kabina osadzona na amortyzatorach. 

Bogate wyposażenie

W tym modelu zastosowano silnik EcoMAX, który spełnia przepisy Stage IV / Tier 4f. Jest pozbawiony filtra DPF lub SCR. Jego maksymalna moc może wynieść nawet 109 KM, a moment 516 Nm. Silnik w tej wersji jest chroniony przed działaniem smarów oraz paliwa, co wydłuża jego żywotność. Moc szczytowa równa około 1200 obrotów/min. zapewnia elastyczne dopasowanie do skrzyni biegów i hydrauliki. Skrzynia Autoshift jest 6-cio biegowa, dzięki czemu prowadzenie pojazdu jest dopasowane do warunków i pozwala na oszczędności nawet 25% na paliwie i 10% na czasie przejazdu!

Dużym ułatwieniem i innowacją jest fakt, że jego kontrole przeprowadzane są automatycznie przez system elektronicznego zarządzania CANBUS. Zaskoczony? A to jeszcze nie wszystko.

Sprawowanie kontroli nad urządzeniem

Pracę urządzenia można nadzorować także na innych płaszczyznach – pomoże w tym panel kontrolny wyświetlający informacje o błędach serwisowych i stanie paliwa. Innymi udogodnieniami technicznymi w koparko-ładowarce JCB 4CX są wspomagane hamulce z zasilaniem hydraulicznym czy teleinformatyczny system LiveLink.

Zastanawiasz się, jaka w praktyce jest ta maszyna? 4CX ma bardzo dobre parametry pracy – funkcja powrotu do kopania umożliwia szybkie przestawianie łyżki, a jej dodatkowa amortyzacja minimalizuje straty ładunku. Hamulce „high back-off” zmniejszą opór tarcia, co z kolei przyczynia się do zmniejszonego zużycia paliwa. Ogólnie sprzęt pracuje wydajnie i ekonomicznie, co jest zasługą kilku technologii, w tym EcoRoad dla lepszej efektywności podczas przejazdów drogowych.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *