Korzyści termomodernizacji budynku

Docieplenie ścian domów budowanych sprzed wielu laty, należy do najczęściej przeprowadzanych prac renowacyjnych. Termomodernizacja budynku pozwala znacznie ograniczyć ilość strat energii obniżając tym samym koszty związane z jego ogrzaniem. Docieplenie domu spełnia zatem dwie podstawowe funkcje – chroni przed różnymi wpływami czynników zewnętrznych i zatrzymuje ciepło. Dzięki temu budynek może także dłużej zachować walory użytkowe i estetyczne. 

Termomodernizacja – co daje?

Dodatkowe ocieplenie ścian zewnętrznych zapewni istotną poprawę ciepłochronności domu i ograniczenie wydatków na jego ogrzewanie. Jednocześnie uzyskuje się zmianę elewacji, co nadaje budynkowi nowy wygląd. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że przez nieocieplone ściany ucieka bardzo duża ilość ciepła. Nie warto z tym zwlekać i najlepiej przeprowadzić prace modernizacyjne jak najszybciej.

Nie trudno się zorientować, że większość z domów wybudowanych przed kilkunastoma latami, nie jest przystosowanych do dzisiejszych standardów energetycznych. Zatem jak ocieplić dom, by zwiększyć komfort? Najlepszym pomysłem jest docieplenie budynków, czyli poprawa parametrów istniejących ociepleń poprzez nałożenie dodatkowych płyt styropianu lub izolacji z wełny mineralnej.

Docieplenie domu – jakie są korzyści?

Przed rozpoczęciem prac należy stworzyć projekt określający ocenę stanu technicznego istniejącego ocieplenia, układ warstw, jak i sposób mocowania warstw docieplenia budynku do podłoża. Tylko w ten sposób jesteśmy się w stanie dowiedzieć, jak rozpocząć pracę związaną z montażem nowego materiału.

Czasem nie warto zrywać starych termoizolacji, ponieważ wiąże się to z uciążliwym remontem i stratą czasu. Najlepiej postawić na docieplenie i uniknąć kosztownych oraz czasochłonnych prac. Główne korzyści wynikające z docieplenia domu to:

  • spadek kosztów ogrzewania,
  • lepsza szczelność,
  • zmniejszenie emisji zanieczyszczeń wypuszczanych do środowiska,
  • poprawa wyglądu elewacji,
  • lepsza przepuszczalność – ochrona przed rozwojem pleśni i grzybów,
  • wyższa wartość domu na rynku nieruchomości.

Więcej na stronie: https://termobud.com.pl.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *