Teren

Kosiarka akumulatorowa – czy to dobry wybór?

Najpopularniejsze kosiarki wybierane aktualnie przez klientów to modele spalinowe i akumulatorowe. Istnieje pomiędzy nimi zasadnicza różnica, która znacząco przemawia na korzyść tych drugich – kosiarka akumulatorowa to brak wydzielanych szkodliwych spalin, które zanieczyszczają środowisko. Zaletą jest także możliwość wyboru pojemności i mocy akumulatora. Z tego artykułu dowiesz się, czy wybór takiego sprzętu będzie dla Ciebie odpowiedni. 

Kosiarka elektryczna czy akumulatorowa?

Oprócz kosiarek akumulatorowych i spalinowych można wyróżnić jeszcze jeden, równie popularny model – kosiarkę elektryczną. W przypadku tego urządzenia warto jednak zwrócić uwagę na podstawową kwestią, jaką jest stały dostęp do źródła prądu. Sprzęt ten sprawdzi się tylko w przypadku niewielkich ogrodów i trawników, w których użytkownik może pracować z kosiarką nieustannie podłączoną do gniazdka. 

Kabel ma jednak swoje ograniczenia, a dodatkowo stwarza ryzyko porażenia prądem – jeżeli przez nieuwagę zostanie uszkodzony przez użytkownika, może mieć to wpływ nie tylko na dodatkowe koszta serwisowania. Z tego względu, w większości przypadków, klienci pytają o kosiarki bezprzewodowe, które cieszą się dobrymi opiniami.

Jaka kosiarka akumulatorowa będzie najlepsza?

Akumulatorowa kosiarka do trawy sprawdzi się w przypadku większych powierzchni wymagających częstego koszenia. Umożliwia również prostsze manewrowanie, a jest to szczególna zaleta w przypadku występowania na terenie drzew i krzewów. 

Przy zakupie należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale również moc i pojemność, gdyż najważniejszym elementem jest tutaj odpowiednio dobrany akumulator do kosiarki – nowoczesne modele dorównują parametrami odpowiednikom spalinowym. Wszystko zależne jest jednak od ukształtowania koszonego terenu – im trudniejszy, tym moc powinna być większa. 

Kosiarka akumulatorowa to urządzenie najczęściej wybierane przez osoby zainteresowane ekologicznymi rozwiązaniami. Komfort użytkowania to jedno, ale liczy się także funkcjonalność. 

Więcej informacji o akumulatorach oraz części potrzebne do naprawy znajdziesz na stronie: https://ogrodexmilicz.pl.