Kredyt mieszkaniowy – sposób na własne cztery kąty

homes-for-sale-hoboken-nj-1316365_640

Własny dom, czy też własne mieszkanie, to marzenie większości z nas. Jednakże każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że posiadanie własnej nieruchomości, to ogromny koszt, z którym nie każdy jest w stanie sobie poradzić. O samodzielnym mieszkaniu, o domku z ogrodem marzą zwłaszcza ludzie młodzi, którzy dopiero rozpoczynają samodzielne życie. A niestety na początku kariery zawodowej, bardzo rzadko mamy wystarczającą ilość pieniędzy, by nieruchomość kupić czy też wybudować.

Na całe szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu. Pieniądze przecież możemy pożyczyć. Praktycznie każdy bank, ma w swojej ofercie kredyty hipoteczne, dzięki którym marzenia o własnych „czterech kątach”, można szybko zrealizować. Jednakże nie jest powiedziane, że każda osoba, która ubiega się o taki kredyt hipoteczny, z całą pewnością go uzyska. A wszystko dlatego, że bank będzie starał się dokładnie prześwietlić sytuację finansową wnioskodawcy, jego przeszłość kredytową, ewentualne zobowiązania finansowe itp. I jeżeli po tej analizie, bank stwierdzi, że osoba która składa wniosek o kredyt jest wiarygodna, że będzie ją stać na terminową spłatę zobowiązań, dopiero wtedy zgodzi się na wypłacenie środków.

Jakie więc warunki należy spełnić, by uzyskać kredyt? Przede wszystkim musimy mieć dochód, który pozwoli na spłatę miesięcznych rat. Inaczej mówiąc, musimy mieć „zdolność kredytową”. Zdolność ta jest zwykle obliczana na podstawie naszych miesięcznych wpływów i wydatków i co ważne, liczona jest na poszczególnych członków w rodzinie. Więc im zarabiamy więcej, tym szanse na kredyt wzrastają. Drugim niezmiernie ważnym elementem jest historia kredytowa, gromadzona w Biurze Informacji Kredytowej. W instytucji tej, każdy kto miał jakąś styczność z kredytami czy pożyczkami, ma założone specjalne konto, na którym odnotowywane są wszelakie „ruchy” związane z pożyczaniem pieniędzy, czy też ze spłatami zadłużeń. Jeżeli więc mieliśmy opóźnienia w spłatach poprzednich zobowiązań – z uzyskaniem kolejnego kredytu możemy mieć spory kłopot.

Jeżeli więc marzymy o swoim własnym mieszkaniu, czy też domku za miastem, zastanówmy się, czy kredyt hipoteczny w tym nam nie pomoże. Dzięki niemu, nasze marzenia szybko mogą się spełnić, a my zaczniemy nowe, samodzielne życie, w którym od nikogo nie będziemy uzależnieni.

Więcej o kredytach hipotecznych i mieszkaniowych przeczytasz na http://www.soskredyt.pl/forum/13-kredyty-hipoteczne-i-mieszkaniowe/

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *