Polecane

Kupowanie na aukcjach internetowych Ritchie Bros: 5 najważniejszych pytań i odpowiedzi

Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, aukcje internetowe stały się popularną metodą kupna i sprzedaży używanego sprzętu ciężkiego i ciężarówek. Zwłaszcza od czasu, gdy w marcu 2020 roku rozpoczęła się pandemia COVID-19, zapotrzebowanie na usługi online w naszej branży drastycznie wzrosło. W firmie Ritchie Bros. wszystkie aukcje sprzętu zostały całkowicie przeniesione do trybu online, co spowodowało odnotowanie rekordowej liczby uczestników.

W Europie i na Bliskim Wschodzie, Ritchie Bros. posiada wiele lokalizacji, w których licytacje odbywają się w systemie Aukcji Czasowych – w tym nasze kompleksy aukcyjne w Moerdijk (Holandia) i Meppen (Niemcy). Ten system licytacji online sprawia, że składanie ofert i kupowanie tego, czego potrzebujesz, stało się niezwykle proste. Każdy może z łatwością dołączyć do aukcji z dowolnego miejsca na świecie!

Widzimy, że coraz więcej osób bierze udział w naszych aukcjach internetowych, dlatego też  postanowiliśmy zebrać kilka pytań i odpowiedzi na temat Aukcji Czasowych. Dodaliśmy też kilka dodatkowych wskazówek, które pomogą Ci jeszcze lepiej wykorzystać doświadczenia związane z aukcjami. Czy jesteś gotowy? Zaczynamy!

Co to jest Aukcja Czasowa i jak ona działa?

Aukcja Czasowa Ritchie Bros. to łatwy w obsłudze system aukcyjny. Odbywa się ona w całości online, bez udziału licytatora. Aukcja jest otwarta przez kilka dni, a sprzęty będą sprzedawane o różnych godzinach ostatniego dnia (lub dni). W aukcji można wziąć udział przez komputer, telefon lub tablet za pośrednictwem strony internetowej lub naszej aplikacji mobilnej. Po znalezieniu jednego lub kilku sprzętów, które Cię interesują, możesz zarejestrować się na aukcji i zacząć składać oferty na kilka dni przed jej zakończeniem.

Wskazówka: Na naszej stronie internetowej znajdziesz datę i godzinę zakończenia licytacji każdego urządzenia. Licytuj wcześniej, aby nie przegapić dobrej oferty i być na bieżąco z aktywnością innych licytujących.

Co to jest aukcja bez cen minimalnych?

Aukcje Ritchie Bros. są aukcjami bez cen minimalnych. Oznacza to, że nie ma minimalnych ofert ani cen zastrzeżonych, a maszyny zawsze zostaną sprzedane w dniu aukcji oferentowi, który złożył najwyższą ofertę. Sprzedawcy nie mogą licytować swoich własnych sprzętów. Nie ma możliwości manipulowania ceną, więc tylko licytujący ustalają cenę – jest to uczciwy i przejrzysty proces!

Jak mogę zarejestrować się na aukcję online?

Załóżmy, że znalazłeś na naszej stronie internetowej jeden lub więcej sprzętów, które chciałbyś kupić. Aby zacząć licytować na naszych aukcjach, należy utworzyć bezpłatne konto Ritchie Bros. i zarejestrować się na aukcję, na której sprzedawany jest dany sprzęt. Za pomocą przycisku „Zarejestruj się, aby licytować online” można zarejestrować się na wybraną aukcję. W niektórych przypadkach konieczne może być złożenie depozytu zwrotnego.

Wskazówka: Rejestracja na naszych aukcjach jest łatwym i szybkim procesem, ale jeśli utkniesz lub masz jakieś pytania, zawsze możesz liczyć na pomoc działu obsługi klienta, który jest do Twojej dyspozycji.

Jak wygląda licytowanie? Czy muszę być online przez cały dzień trwania aukcji?

Składanie ofert na naszych Aukcjach Czasowych jest ekscytujące! Kiedy już złożysz ofertę, bierzesz udział w wyścigu z innymi licytującymi. Czy uda Ci się wygrać sprzęt za dobrą cenę? Oto jest pytanie! Wchodząc na Aukcje Czasowe, możesz śledzić aktywność wszystkich maszyn i widzieć, jak pojawiają się nowe oferty. Możesz łatwo znaleźć interesujące Cię urządzenia, filtrując je według roku, marki, modelu, numeru pozycji i wielu innych kryteriów. W interfejsie aukcji widzisz, kiedy licytacja sprzętów będzie się kończyć, ile czasu pozostało i jaka jest aktualnie najwyższa oferta.

Wskazówka: Licytuj na aukcji, używając opcji Szybka oferta i Maksymalna oferta. Dzięki opcji Szybka oferta nie musisz ręcznie wpisywać kwoty oferty, lecz składasz ją bezpośrednio po najwyższej stawce. Opcja Maksymalnej pozwala Ci wpisać maksymalną kwotę, jaką jesteś skłonny wylicytować za daną pozycję. System będzie licytował za Ciebie, utrzymując Cię w czołówce przy najniższej możliwej ofercie – aż do osiągnięcia Twojej maksymalnej kwoty. Inni licytujący nie widzą Twojej maksymalnej oferty, a system podniesie Twoją ofertę tylko wtedy, jeśli ktoś cię przelicytuje. To świetna funkcja licytowania wielu maszyn na jednej aukcji!

Czy mogę sprawdzić maszyny przed licytacją?

Zanim zaczniesz składać oferty, chcesz się upewnić, że wiesz, co kupujesz! Można to zrobić na dwa sposoby. Po pierwsze, na naszej stronie internetowej dostępnych jest wiele informacji. Nasze lokalne zespoły inspektorów dostarczają szczegółowych informacji na temat wszystkich sprzedawanych przez nas sprzętów. Pozycje są zamieszczone na naszej stronie internetowej wraz z dziesiątkami zdjęć, filmów i opisów. To doskonałe miejsce, aby rozpocząć inspekcję! Dla większej pewności można również osobiście odwiedzić nasz plac aukcyjny. Wszystkie sprzęty sprzedawane na aukcji są sprzedawane „w miejscu, w którym się znajdują i stanie w jakim są”,  dlatego zawsze zalecamy klientom samodzielne sprawdzenie maszyn, jeśli jest to możliwe. Wreszcie, jeśli potrzebujesz specjalnej pomocy lub porady, możesz skontaktować się z lokalnym serwisem aukcyjnym, który z przyjemnością udzieli Ci pomocy.

Artykuł sponsorowany