Łazienka z pomysłem!

bathroomUrządzenie łazienki może być wyzwaniem, jeśli mamy do zaaranżowania niewielkie pomieszczenie. Gdzie pomieścić wszystkie kosmetyki, ręczniki czy detergenty? Odpowiednia zabudowa może się okazać strzałem w dziesiątkę. Wystarczy urządzić łazienkę tak, by wykorzystać każdy skrawek przestrzeni, ale jak to zrobić?

Meblowa zabudowa niewielkiej łazienki

Zabudowa łazienki na wymiar to genialny pomysł dla każdego, kto maksymalnie chce wykorzystać przestrzeń. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie pozostawiliśmy żadnego miejsca, które moglibyśmy przeznaczyć na dodatkową szafkę czy półkę. Znika więc problem braku miejsca, ponieważ zyskujemy dużo szafek i półek. Co ważne, jeśli wybierzemy biały kolor mebli, łazienka będzie sprawiać wrażenie lekkości, mimo załadowania po brzegi.

Zabudowa na wymiar to także świetna opcja dla tych, którzy chcieliby co nieco ukryć. Jak wiadomo, wszelkie wystające rury nie wyglądają zbyt dobrze. Na szczęście możemy je schować, zabudowując je efektownymi szafkami. Czasami zdarza się też, że chcielibyśmy ukryć pralkę, więc zabudowa również i tu się sprawdzi. Możemy całkowicie ukryć ją w szafce albo wkomponować ją we wnętrze, umieszczając ją np. pod blatem.

Zabudowa łazienki na poddaszu

Jak wiadomo, często występuje problem z aranżacją łazienki na poddaszu, z uwagi na liczne skosy. Zastanawiamy się, jak wykorzystać trudno dostępną powierzchnię pod skosami, by łazienka nie była “zbyt przeładowana”, a jednocześnie funkcjonalna i wygodna. Takie wolne przestrzenie często możemy wykorzystać, lokalizując w nich dodatkowe szafki czy nawet wannę. Nie zapominajmy też, by zabudowa w łazience miała jasne kolory. Wówczas optycznie łazienka będzie wydawać się większa i bardziej lekka. Unikajmy ciemnych barw i wzorzystych płytek, by nie przytłoczyć pomieszczenia.

A jeśli myślicie o zakupie zabudowy łazienkowej na wymiar, zajrzyjcie na stronę: http://koncept-szafy.pl/. Znajdziecie tam ciekawe inspiracje i z pewnością będziecie mogli wybrać idealne meble, dostosowane do Waszych potrzeb i oczekiwań. Macie naprawdę duży wybór wzorów i kolorów.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *