Polecane Remonty Technologie

Mieszalnik do gipsu – co powinieneś o nim wiedzieć?

mieszalnik-do-gipsu-co-powinienes-o-nim-wiedziec-1W trakcie prac budowlanych oraz remontowych często zachodzi potrzeba odpowiedniego wymieszania gipsu lub kleju. Żeby tego dokonać warto posiadać odpowiedni mieszalnik oraz przeznaczone do niego mieszadło. Poniżej opisujemy na co warto zwrócić uwagę w trakcie ich wyboru.

Zamieszanie z nazwami

Zacznijmy od problemu z odróżnieniem samych nazw. Wiele osób używa ich zamiennie, podczas gdy mieszalnik do gipsu to samo urządzenie, natomiast mieszadło to już przeznaczona do niego, zazwyczaj wymienna końcówka.

Mieszalnik do gipsu – jaki rodzaj wybrać?

Sam mieszalnik do gipsu występuje w różnych postaciach. Z jednej strony można spotkać modele stacjonarne, wyposażone w bęben, w którym można mieszać większe ilości materiału. Z drugiej natomiast można postawić na mieszalnik ręczny, który co prawda ma zdecydowanie niższa wydajność (a więc rozmiesza mniej gipsu za jednym razem), ale za to jest znacznie poręczniejszy i wygodniejszy w obsłudze.

mieszalnik-do-gipsu-co-powinienes-o-nim-wiedziec-2

Warto tez wspomnieć o tym, że w charakterze mieszalnika można wykorzystać również… wiertarkę, do której zamocowane zostaje odpowiednie mieszadło zamiast wiertła. Co prawda w takiej sytuacji ilość wyrobionego gipsu lub kleju będzie mniejsza, ale jednocześnie uzyska się znacznie szybsze tempo mieszania.

Jakie mieszadło warto wybrać?

Jeżeli mieszało ma spełnić swoje zadanie, warto poszukać takiego, które będzie wyposażone w specjalistyczną końcówkę mieszająca, skonstruowaną tak, aby pomagały w uzyskaniu jednolitej konsystencji materiału – czy będzie to gips zwykły”, gips szpachlowy, czy może tynk gipsowy.

mieszalnik-do-gipsu-co-powinienes-o-nim-wiedziec-3

Co bardzo ważne, przy doborze mieszadła do gipsu zdecydowanie warto zainteresować się tym,, z jakiego materiału zostało one wykonane. Z naszej strony radzimy poszukiwać takich, które stworzono z włókna węglowego, ponieważ pozwala to nie przejmować się problemami związanymi z ewentualnym korodowaniem – co z jednej strony wydłuża czas, przez jaki mieszadło jest zdatne do użytkowania, z drugiej nie ma ryzyka zabrudzenia gipsu rdzą odpadającą z korodującej końcówki.

Dodaj komentarz