Deweloperzy Informacje Polecane

Mieszkania Praga Południe – Osiedle Forma

domd-osiedle-formaPraga Południe to jedna z dzielnic Warszawy położona po prawej stronie Wisły. Jej powierzchnia nieco ponad 22 km2, a liczba ludności na początku 2017 roku wynosiła 178 447 osób.

Dzielnice sąsiadujące

Nazwa Praga nawiązuje do słowa „prażyć”, które miało symbolizować stworzenie osady na wypalonym lesie. Nazwa, którą posługujemy się do dzisiaj, została formalnie wprowadzona do życia w 1928 roku.

Praga Południe graniczy z wieloma dzielnicami stolicy:

  • od strony północnej z Pragą Północ i Targówkiem;
  • od strony wschodniej z Rembertowem;
  • od strony zachodniej ze Śródmieściem;
  • od strony południowej z Mokotowem i Wawerem.

Podział według Miejskiego Systemu Informacji

Praga Południe – zgodnie z podziałem administracyjnym Miejskiego Systemu Informacji – składa się z rejonów tkj.:

  • Kamionek
  • Saska Kępa
  • Gocław
  • Gocławek
  • Grochów
  • Olszynka Grochowska.

Inny natomiast podział wynika z Krajowego Rejestru Urzędowego Podziału Terytorialnego Kraju (TERYT), zgodnie z którym Praga-Południe dzieli się na 8 rejonów, oprócz wyżej wymienionych są to dodatkowo:

  • Kępa Gocławska
  • Kozia Górka.

Mieszkańcy stolicy dodatkowo dzielą Pragę Poługnie na Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego, Osiedle Ostrobramska, Osiedle Młodych oraz Witolin.

Zabytki i ważne miejsca Pragi Południe

Praga Południe słynie z wielu zabytków oraz pomników. Znajdują się tu: Pomnik Budowy Szosy Brzeskiej, Pomnik Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej, Pomnik Agnieszki Osieckiej oraz Pomnik Zygmunta Berlinga, a także zabytki tkj.: Rogatki Grochowskie, Dworek Grochowski, Konkatedra Matki Bożej Zwycięskiej czy Kościół Najczystszego Serca Maryi w Warszawie.

Infrastruktura medyczna

Na terenie Pragi Południe działają 3 szpitale: Szpital Grochowski im. dr Rafała Masztaka, Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Szpital Dziecięcy im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza.

Komunikacja miejska

Praga Południe jest dobrze skomunikowana z resztą miasta. Na jej terenie znajdują się 2 przystanki kolejowe tj.: Warszawa Olszynka Grochowska oraz Warszawa Stadion, a także znajduje się tu Dworzec Warszawa Wschodnia. Poza tym Praga Południe posiada również rozwiniętą sieć tramwajową i autobusową.

Tereny zielone

Praga Południe wręcz obfituje w tereny zielone, doskonałe do rekreacji. Nie brakuje tu parków i rezerwatów przyrody. Do najważniejszych zalicza się  Park im. płk. Jana Szypowskiego „Leśnika”, Park im. Józefa Polińskiego, Park Obwodu Praga AK, Park Skaryszewski im. Ignacego Paderewskiego, Park Znicza oraz Rezerwat przyrody Olszynka Grochowska.

Kultura i sztuka

Praga Południe to centrum kultury i sztuki. Znajdują się tu 2 biblioteki ( Biblioteka Publiczna Dzielnicy Praga-Południe i Centralna Biblioteka Wojskowa) oraz Centrum Promocji Kultury. Dodatkowo w wolnym czasie można wybrać się do Kina Cinema City, do Teatru Powszechnego Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie czy też Studium Teatralnego KOŁO oraz ST przy ul. Lubelskiej. Znajdziemy tu także Kluby Kultury (KK Gocław oraz KK Seniora), Klub Osiedlowy „Relax”, Osiedlowy Dom Kultury „Kamionek” oraz Muzeum Czar PRL i Neon Muzeum.

Jedną z większych atrakcji Pragi Południe jest oczywiście Stadion Narodowy, który przyciąga rzesze mieszkańców i turystów. Dodatkowo uprawianiu sportów sprzyja wiele obiektów tkj.: baseny (Basen „Wodnik”, Basen „WOW”), Korty Tenisowe TKKF „Olszynka Grochowska”, Hala sportowa „Saska”, Przystań Yacht Club Polski, Stadion Robotniczego Klubu Sportowego „Orzeł” i Boisko Robotniczego Klubu Sportowego „Drukarz”.

Codzienne życie ułatwiają liczne centra handlowe (CH Gocław, CH KingCross, CH Promenada) oraz bazarki.

Osiedle Forma

Praga Południe jest atrakcyjnym miejscem do życia, a jej potencjał jest coraz częściej dostrzegany nie tylko przez mieszkańców stolicy, ale również przez deweloperów. Warszawski deweloper Dom Development przy ul. Ostrobramskiej (róg ul. Motorowej) rozpoczął budowę Osiedla Forma.

Osiedle zlokalizowane jest w pobliżu istotnego szlaku komunikacyjnego Pragi Południe, co zapewnia sprawny dojazd do centrum miasta (10 min).  Osiedle położone jest w bezpośredniej bliskości Gocławia i Saskiej Kępy, a także jezior: Gocławskiego i Batalońskiego oraz parku nad Balatonem.

Sama inwestycja oferuje szeroką ofertę dostępnych mieszkań, z których każde jest odpowiednio nasłonecznione i funkcjonalne. W 9-piętrowym budynku znajdują się mieszkania o powierzchni zaczynającej się od 35, a sięgającej ponad 110 m2, w których odpowiednio znajduje się od 1 do 4 pokoi.

Przestrzeń wspólna dla mieszkańców posiada tereny zielone, plac zabaw, wodną kompozycję, elementy małej architektury. Do jej stworzenia wykorzystano różne formy artystyczne, a mieszkańców wita Plac powitalny. Na parterze budynku umiejscowiono lokale usługowe.

Zakończenie budowy:

Etap I – wrzesień 2018

Etap II faza I – grudzień 2018

Etap II faza II – lipiec 2019

Tutaj znajdziesz więcej informacji o Osiedlu Forma na Pradze Południe.

Dodaj komentarz