Moda na włoski design w polskich domach

pool-room-389269_960_720Włoski styl niezmiennie zachwyca. Zarówno w kuchni, w projektach samochodów, ubrań, jak i designie wnętrz. Obok popularnego w Polsce stylu hampton czy niezwykle modnych ostatnimi czasy motywów naturalnych, w polskich wnętrzach wciąż przoduje włoska elegancja. Jak skutecznie urządzić wnętrze we włoskim stylu?  

Czym jest styl włoski? 

Wielu ludzi uważa, że styl włoski to najpiękniejszy styl na świecie. Dotyczy to nie tylko wnętrz, ale także architektury, urbanistyki, ubrań, samochodów czy kuchni. Na czym polega sekret oryginalnej elegancji rodem z Italii? Styl włoski to przede wszystkim klasyka, która łączy w sobie minimalizm i lekkość. Te z kolei, w połączeniu z wysokiej jakości tworzywami i tkaninami, tworzą niebanalne, przytulne wnętrza. Dominują tutaj naturalne barwy: biele, beże, szarości, czernie oraz kolory ciepłego drewna. Wszystko to razem stwarza synonim luksusu i harmonii. Co ciekawe, w tym całym minimalizmie często pojawia się inspiracja kształtem i dość odważne do niego podejście, które wyróżnia ekscentrycznych, włoskich projektantów. Kluczem do osiągnięcia celu i stworzenia prawdziwie włoskiego wnętrza jest także oświetlenie, które łączy w sobie właśnie klasykę i nowoczesność. Sklep internetowy z meblami włoskimi może stać się dla nas inspiracją do urządzenia eleganckich i luksusowych pomieszczeń.

Jak urządzić wnętrze po włosku? 

Nowoczesne włoskie wzornictwo to synonim luksusu i elegancji. Decydując się na tego typu aranżację, należy zrezygnować z nadmiaru przedmiotów i ozdób. Nie oznacza to jednak, że wnętrze będzie surowe i zimne. Doskonałe proporcje włoskich mebli, najwyższej jakości tworzywa i niezwykła precyzja ich wykonania sprawiają, że pomieszczenie nimi wypełnione staje się zarówno eleganckie, minimalistyczne, jak i funkcjonalne i przytulne. Są to meble, które przede wszystkim czerpią z europejskich tradycji i klasyki, jednak zawierają w sobie nowoczesne, nierzadko także ekscentryczne, wizje projektantów. Gustowność i oryginalność włoskiego designu opierają się przede wszystkim na synestezji i stonowanej ekspresji kształtów. 

Włoski styl to szlachetne materiały wykończeniowe – drewno, kamień, płytki. To one same w sobie stanowią dekorację. Ponadto należy postawić na naturalne kolory – biele, beże, szarości i czernie. Barwy w połączeniu z ekskluzywnymi materiałami i włoskimi meblami dają właśnie prawdziwe, włoskie wnętrze. 

Włoskie meble – czy warto? 

Nie jest tajemnicą, że włoskie meble do najtańszych nie należą. Dlaczego jednak warto w nie zainwestować? Nie tylko dlatego, że dzięki nim stworzymy prawdziwie włoskie wnętrze. Meble rodem z Italii są przede wszystkim niezwykle wytrzymałe. Ponieważ wykonuje się je z wyjątkową precyzją, z najwyższej jakości materiałów i tkanin, zniosą dużo więcej niż tańsze meble z „sieciówek” i będą służyć przez długie lata. Ponadto cechuje je funkcjonalność i komfort użytkowania.

Nie trzeba jechać do Włoch i organizować drogich transportów do Polski. Istnieją bowiem świetne sklepy, które zajmują się importem i dystrybucją włoskich mebli. Jednym z nich sklep internetowy z meblami włoskimi www.asmeble.pl, w ofercie którego znajdują się meble do wszystkich pomieszczeń, a także różnego rodzaju dekoracje i akcesoria, które wprowadzą do pomieszczenia przytulną atmosferę.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *