Materiały Polecane

Na czym polega termoizolacja budynków?

Termoizolacja budynków to świetny sposób na docieplenie naszego domu, który pozwala nam znacznie zaoszczędzić koszty ogrzewania.  Jednak tylko najwyższa jakość wykonania i przede wszystkim poprawnie użyte, dobre jakościowo materiały pozwolą cieszyć się dobrym i funkcjonalnym ociepleniem przez długi czas. Poznaj wszystkie zalety termoizolacji i dowiedz się, o czym należy pamiętać przy jej zastosowaniu.

Zalety termoizolacji

Prawidłowo wykonane docieplenie budynków świetnie chroni przed niskimi temperaturami zimą i upałami w trakcie lata. Co więcej, stosunkowo podnosi komfort użytkowania Twojego domu i sprawia, że zyskuje on estetyczny oraz atrakcyjny wygląd. Co więcej, jest o wiele tańsze i bardziej opłacalne niż pozostałe sposoby ocieplania domu. Termoizolacja ma też pozytywny wpływ na środowisko – dzięki niej znacznie obniżymy ilość smogu, który dostaje się do powietrza. Ponadto styropian, który jest jednym z surowców wykorzystywanych do termoizolacji nie uczula, nie powoduje podrażnień skóry ani nie wywołuje skutków, które mogłyby okazać się niekorzystne dla naszego życia i zdrowia.

Termoizolacja – przydatne wskazówki

Do termoizolacji budynków zazwyczaj używa się wełny mineralnej lub styropianu, jednak o wiele niższa cena i łatwość w montażu styropianu sprawia, że jest on o wiele częściej stosowanym izolatorem. Wybierając styropian do docieplania budynków należy pamiętać, aby był jak najwyższej jakości oraz pochodził ze sprawdzonego źródła. Styropian złej jakości może ulec skurczeniu i spowodować pękanie tynku zewnętrznego.

Styropian lub wełna mineralna to nie jedyne rzeczy, których będziemy potrzebować podczas termoizolacji. Dobrze jest zaopatrzyć się także w odpowiedni klej, siatki, zaprawy lub farby. Dobrym rozwiązaniem jest wybór wszystkich materiałów od tego samego producenta – dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystkie produkty idealnie do siebie pasują.

Docieplając budynki powinniśmy również zwrócić uwagę na grubość materiału izolującego oraz jego współczynnik przenikania ciepła – lambdę. Im wartość lambdy jest niższa, tym lepsza będzie ochrona izolatora przed ewentualną utratą ciepła.

Więcej informacji na temat docieplania budynków znajdziesz na stronie: https://termobud.com.pl.

Dodaj komentarz