Naturalna prostota wiejskiego wnętrza

chair-1840526_960_720Marzysz, aby powrócić do naturalnej prostoty tradycyjnego, wiejskiego domu? Postaw na styl rustykalny, dzięki któremu nawet mieszkając w bloku w środku miasta, wyczarujesz lokum pełne ciepła i swojskości. Z tego rodzaju wnętrza ucieszą się również miłośnicy… myślistwa. Ich kącik może idealne dopełniać całości wystroju w stylu rustykalnym.

Czym jest styl rustykalny?

Najprościej mówiąc styl rustykalny to po prostu odniesienie do wiejskiego, spokojnego, zgodnego z rytmem natury życia. Wchodząc do zaaranżowanego w ten sposób wnętrza mamy wrażenie, że przenieśliśmy się w czasie – do wiejskich chałup i dworków. Styl rustykalny bowiem ma oddać atmosferę sprzed co najmniej wieku. Idealne będą więc skromne – obowiązkowo drewniane – meble noszące ślady wieloletniego użytkowania. Oczywiście nikt nie każe nam od razu znosić do domu staroci. Na rynku dostępnych jest wiele odpowiednio stylizowanych meblowych propozycji. Do tego bielone ściany i drewniane podłogi. Jeśli chodzi o dodatki to najbardziej trafiona będzie ceramika oraz ozdoby inspirowane ludowością. Królować więc powinny barwne wzory, kolorowe kwiaty, kratki i paski. Mile widziane są także rzeczy z wikliny, lniane obrusy i makatki, ręcznie tkane chodniki lub skóry. Ogromne znaczenie ma również ornamentyka na meblach inspirowana motywami wsi.

A może po myśliwsku?

Urozmaiceniem stylu rustykalnego może być… gabinet dla myśliwego. I nie trzeba go od razu „stroić” w wypchane, martwe zwierzęta, czaszki, kły czy pióra. Współczesny styl myśliwski daje nam ogromne pole do popisu. Obecnie znajdziemy wielu producentów, którzy specjalizują dostarczaniem elementów świetnie nadających się do tego rodzaju wnętrz. Zaczynając od oświetlenia, przez gotowe meble, a na dodatkach kończąc. Przykład? Proszę bardzo. Antlabo, czyli sklep myśliwski meble (https://antlabo.pl/pl/c/Meble/16) w swojej ofercie ma naprawdę przeróżne. Duży okrągły stół z poroża jelenia ze szklanym blatem, fotele, grawerowana kanapa, a może krzesełka? Do wyboru, do koloru. Do tego wystarczy wykorzystać naturalne materiały, takie, jak drewno, skóra, czy metal i dobrać odpowiednie dodatki – na przykład elementy uzbrojenia czy stroju myśliwskiego. I kącik mamy gotowy.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *